přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Blu-ray s DRM už přehrajete i v Linuxu

Control

Blu-ray s DRM už přehrajete i v Linuxu

VideoLAN

Nová knihovna libbdplus z projektu VideoLAN umožňuje přehrávat disky Blu-ray chráněné DRM nezávisle na platformě, tedy i v Linuxu.


reklama

V rámci známého projektu VideoLAN vznikla zcela nová knihovna libbdplus. Je vyvíjena v rámci výzkumu specifikace BD+, což je komponenta zajišťující DRM u disků Blu-ray. Přestože jde o výzkumný projekt, jeho „vedlejším produktem“ je možnost přehrávání Blu-ray disků s DRM bez ohledu na platformu; lze tedy přehrávat i v Linuxu. K přehrávání je kromě knihovny potřeby i databáze klíčů.

Používání nástrojů jako libbdplus nebo libdvdcss k přehrávání autorsky chráněného obsahu je právně sporné. Projekt VideoLAN se zde opírá o rozhodnutí francouzské Státní rady, podle kterého je tato činnost podle francouzského autorského práva (které implementuje příslušnou evropskou směrnici) legální. V jiných státech, zejména mimo EU, však může používání porušovat zákon.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog