přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, EFF odchází z W3C kvůli standardizaci DRM

EFF odchází z W3C kvůli standardizaci DRM

DRM

Electronic Frontier Foundation poslala otevřený dopis organizaci World Wide Web Consortium. Vysvětluje svůj postoj k událostem okolo standardizace Encrypted Media Extensions a oznamuje svoji rezignaci na členství ve W3C.


World Wide Web Consortium (W3C) nedávno schválilo standardizaci Encrypted Media Extensions (EME) do HTML. EME je specifikace DRM, která se již reálně používá ve webových prohlížečích k prezentaci chráněného obsahu. Ostře proti této standardizaci byla i organizace Electronic Frontier Foundation (EFF), která bojuje za svobodu a soukromí na Internetu a stojí například do značné míry i za projektem Let's Encrypt.

EFF nyní poslala W3C dopis, v němž podrobně vysvětluje svůj postoj k událostem okolo standardizace EME a oznamuje svou rezignaci na členství v konsorciu. „W3C je těleso, které zdánlivě funguje na konsensu. Nicméně jak koalice na podporu kompromisu DRM rostla a rostla — a velcí firemní členové pokračovali v odmítání jakéhokoli rozumného kompromisu — vedení W3C setrvávalo v přístupu k EME jako k tématu, které by mělo být rozhodnuto podle jedné strany diskuse,“ píše v dopisu Cory Doctorow, jenž EFF zastupoval v poradním výboru W3C.

Cory Doctorow v roce 2006 opustil EFF. Vrátil se tam v roce 2015 právě kvůli tomu, co se dělo okolo DRM.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog