přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Botnety z domácích zařízení zaznamenávají rozmach

Botnety z domácích zařízení zaznamenávají rozmach

Hrozba

Pro botnety pro útoky typu DDoS se čím dál častěji využívají chytrá domácí zařízení (zapojená do Internetu věcí). Proto se také předvládajícím „útočícím systémem“ stal Linux.


Kromě již notoricky známého problému s „děravými“ domácími routery, které se po ovládnutí útočníkem mohou stát součástí centrálně ovládané sítě (tedy botnetu), se čím dál častěji objevují podobné potíže také s chytrými domácími zařízeními (zapojenými do Internetu věcí), jejichž výrobci také mnohdy zanedbávají jejich zabezpečení.

Maďarská společnost SEARCH-LAB Ltd. testovala domácí routery poskytované zákazníkům tamní společností UPC Magyarorszag. Bezpečnostní analytik Pavel Bašta výsledky shrnul větou: „Už byl děravý, když jsem ho zapojoval“.

Před časem byly to podobné útočné sítě zapojeny kamerové systémy, více než 100 botnetů vzniklo pomocí nástroje LizardStresser z domácích zařízení různého druhu. S tím souvisí i fakt, že ve druhém čtvrtletí letošního roku bylo 70,2 % útoků vedeno ze zařízení se systémem Linux (v předchozím čtvrtletí to bylo 44,5 %), který bývá na takovýchto přístrojích často používán.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »