přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chyba ve Firefoxu umožňuje získat data uživatelů

Chyba ve Firefoxu umožňuje získat data uživatelů

Hrozba

Ve webovém prohlížeči Mozilla Firefox byla nalezena bezpečnostní chyba, která umožňuje získat data z disku počítače. Chyba již byla zneužita útočníky.


Prohlížeč PDF dokumentů ve webovém prohlížeči Mozilla Firefox obsahuje bezpečnostní chybu, která umožňuje z podstrčeného dokumentu spustit javascriptový kód v lokálním kontextu (obchází same-origin policy – mechanismus omezující přístup k „cizím“ datům). Chyba postihuje aplikace na všech operačních systémem a byla již útočníky zneužita k získávání citlivých dat, například hesel, klíčů, historie databázových klientů apod.

Postiženy jsou jen verze obsahující PDF prohlížeč. Problém se tedy netýká mobilní verze, v níž tento prohlížeč není. Chyba je opravena ve verzi 39.0.3 a také ESR 38.1.1. Doporučuje se po aktualizaci programu změnit všechna hesla a klíče, které byly na počítači uloženy tak, že k nim měl přístup uživatel používající Firefox.

Nahoru

Příspěvky

Chyba ve Firefoxu umožňuje získat data uživatelů
skororano 9. 08. 2015, 09:42:24
Odpovědět  Odkaz 
Okrem iného na tej stránke
https://blog.mozilla.org/security/2015/08/06/firefox-exploit-found-in-the-wild/
píšu
Yesterday morning, August 5, a Firefox user informed us that an advertisement on a news site in Russia was serving a Firefox exploit that searched for sensitive files and uploaded them to a server that appears to be in Ukraine.
Ktože potrebuje kradnúť dáta z pc v RU a posielať ich na UA server? :D
Lukáš Jelínek Re: Chyba ve Firefoxu umožňuje získat data uživatelů
Lukáš Jelínek 9. 08. 2015, 13:56:25
Odpovědět  Odkaz 
Možných odpovědí je více, ale nejpravděpodobnější jsou dvě. Buď je to útok Ukrajiny proti Rusku nebo naopak Ruska proti Ukrajině. Těžko říct, která z těch verzí je správná.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Certifikace může být i oceněním zdařilé práce

Petr KramnýPetr Kramný pracuje ve společnosti Siemens Advanta již 10 let. Když do ní přišel, ještě se tak tato firma ani nejmenovala. Má tedy již zkušenosti, nadhled a může práci v ní hodnotit a srovnávat.

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...