přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chladnička s Ubuntu

Chladnička s Ubuntu

First Build

Příznivci linuxové distribuce Ubuntu si ji mohou nyní užít i v chladničce. Kus bílé techniky s názvem ChillHub je otevřenou platformou, lze si tedy doplňovat funkce dle libosti. Cena ale rozhodně není lidová.


Server OMG! Ubuntu! upozornil na zřejmě vůbec první chladničku nejen s linuxovou distribucí Ubuntu, ale s Linuxem vůbec. ChillHub je chytrá chladnička vybavená WiFi rozhraním a USB porty, běží na ní Snappy Ubuntu Core a je koncipována jako „otevřená platforma“ pro přidávání vlastních funkcí (samozřejmě s předpokládanou podporou komunity). Za vývojem chladničky stojí skupina FirstBuild, kterou společně založily firmy GE Appliances (dceřinná společnost General Electric) a Local Motors.

Mozkem ChillHubu je sada Green Bean Connect Kit vyvinutá pro podobná domácí zařízení; její hlavní komponentou je počítač Raspberry Pi 2, Model B. Do chladničky půjdou přidávat senzory a další příslušenství, například váha, deodorizér, zvuková technika apod. (již nyní je k dispozici váha na láhev s mlékem a samoplnicí džbán na vodu). Standardní cena základní verze by měla být 999 dolarů, k dispozici bude ale i luxusnější verze (z nerezu, s LED osvětlením, výrobníkem ledu atd., ale bez mrazicí schránky) za 2999 dolarů.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos