přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chladnička s Ubuntu

Helios

Chladnička s Ubuntu

First Build

Příznivci linuxové distribuce Ubuntu si ji mohou nyní užít i v chladničce. Kus bílé techniky s názvem ChillHub je otevřenou platformou, lze si tedy doplňovat funkce dle libosti. Cena ale rozhodně není lidová.


Server OMG! Ubuntu! upozornil na zřejmě vůbec první chladničku nejen s linuxovou distribucí Ubuntu, ale s Linuxem vůbec. ChillHub je chytrá chladnička vybavená WiFi rozhraním a USB porty, běží na ní Snappy Ubuntu Core a je koncipována jako „otevřená platforma“ pro přidávání vlastních funkcí (samozřejmě s předpokládanou podporou komunity). Za vývojem chladničky stojí skupina FirstBuild, kterou společně založily firmy GE Appliances (dceřinná společnost General Electric) a Local Motors.

Mozkem ChillHubu je sada Green Bean Connect Kit vyvinutá pro podobná domácí zařízení; její hlavní komponentou je počítač Raspberry Pi 2, Model B. Do chladničky půjdou přidávat senzory a další příslušenství, například váha, deodorizér, zvuková technika apod. (již nyní je k dispozici váha na láhev s mlékem a samoplnicí džbán na vodu). Standardní cena základní verze by měla být 999 dolarů, k dispozici bude ale i luxusnější verze (z nerezu, s LED osvětlením, výrobníkem ledu atd., ale bez mrazicí schránky) za 2999 dolarů.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vyberte ty správné nástroje pro IT management - zvyšte pracovní tempo výběrem nástrojů ManageEngine

MWTSolutionsNástup zaměstnance, udělení přístupových oprávnění nebo řešení různých incidentů? Tyto události se mohou často opakovat a IT specialisté jimi tráví velkou část své pracovní doby. Připojte se k našemu webináři o automatizaci procesů a zjistěte, jak rychle, efektivně a bezpečně řešit celou řadu událostí ve vaší společnosti. Začínáme 19. listopadu ve 13 hodin!

Pokračování ...Public Relations

Tablet, který přežije všechno: Panasonic TOUGHBOOK A3

PanasonicPanasonic le­tos po­sí­lil ob­lí­be­nou řa­du odol­ných Tough­booků se sys­té­mem An­droid uve­de­ním za­ří­ze­ní TOUGH­BOOK A3 na trh. Jde o ma­xi­mál­ně odol­ný tab­let s 10,1pal­co­vým dis­ple­jem. Pří­stroj vy­dr­ží vše od po­no­ře­ní do vo­dy po pád z výš­ky.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft