přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chladnička s Ubuntu

Chladnička s Ubuntu

First Build

Příznivci linuxové distribuce Ubuntu si ji mohou nyní užít i v chladničce. Kus bílé techniky s názvem ChillHub je otevřenou platformou, lze si tedy doplňovat funkce dle libosti. Cena ale rozhodně není lidová.


Server OMG! Ubuntu! upozornil na zřejmě vůbec první chladničku nejen s linuxovou distribucí Ubuntu, ale s Linuxem vůbec. ChillHub je chytrá chladnička vybavená WiFi rozhraním a USB porty, běží na ní Snappy Ubuntu Core a je koncipována jako „otevřená platforma“ pro přidávání vlastních funkcí (samozřejmě s předpokládanou podporou komunity). Za vývojem chladničky stojí skupina FirstBuild, kterou společně založily firmy GE Appliances (dceřinná společnost General Electric) a Local Motors.

Mozkem ChillHubu je sada Green Bean Connect Kit vyvinutá pro podobná domácí zařízení; její hlavní komponentou je počítač Raspberry Pi 2, Model B. Do chladničky půjdou přidávat senzory a další příslušenství, například váha, deodorizér, zvuková technika apod. (již nyní je k dispozici váha na láhev s mlékem a samoplnicí džbán na vodu). Standardní cena základní verze by měla být 999 dolarů, k dispozici bude ale i luxusnější verze (z nerezu, s LED osvětlením, výrobníkem ledu atd., ale bez mrazicí schránky) za 2999 dolarů.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »