přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Comodo se snaží zaregistrovat si značku Let's Encrypt

Comodo se snaží zaregistrovat si značku Let's Encrypt

Comodo

Firma Comodo, provozující certifikační autoritu, se snaží zaregistrovat si ochranné známky Let's Encrypt. Sdružení ISRG je připraveno svou značku tvrdě bránit.


Jednou z dlouhodobě působících komerčních certifikačních autorit provozuje firma Comodo Group, Inc. Ta si před časem podala návrh na registraci tří ochranných známek, obsahujících „Let's Encrypt“ (jednou z nich je i toto sousloví samo o sobě). Přitom nikdy tuto značku nepoužívala, naopak se jedná o označení projektu a certifikační autority, která poskytuje doménové certifikáty automatizovaně a zdarma; za projektem a autoritou stojí neziskové sdružení Internet Security Research Group (ISRG).

Organizace ISRG vyzvala Comodo – jak přímo, tak prostřednictvím právníků – aby žádosti o registraci stáhla, firma to však odmítla. Sdružení je připraveno svou značku, jejíž vybudování je výsledkem dlouhodobé usilovné práce, tvrdě bránit, pokud to bude nutné. Dlouhodobé spory by byly samozřejmě nákladné a odčerpávalo by oběma stranám síly určené pro dosažení cílem, kterým je bezpečnější, soukromí respektující web. Proto ISRG apeluje na Comodo, aby firma ukončila své snahy o registraci a místo toho se zaměřila na vylepšování webu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »