přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Debian 8 bude nejdříve v dubnu

Debian 8 bude nejdříve v dubnu

Debian

Niels Thykier informoval o aktuálním stavu příprav k vydání osmé verze distribuce Debian. Mohla by tu být v dubnu, ale je potřeba si „vyhrnout rukávy“ a odstranit zbývající chyby.


Přestože se dříve spekulovalo, že by tu Debian 8 mohl být už v únoru letošního roku, nakonec budeme moci být rádi za dubnový termín. Totiž jak informoval Niels Thykier z vývojářského týmu této distribuce, vydání v dubnu „je možné“, ale bude potřeba si „vyhrnout rukávy“ a odstranit zbývající chyby, kterých stále ještě zbývá poměrně dost.

Jen v klíčových balíčcích přetrvává 55 chyb, dalších 17 jich čeká na odstranění v ostatních balíčcích. Bude také ještě potřeba dokončit poznámky k vydání, zvláště tu část, která se týká zotavení systemd. Určité množství práce bude nutno odvést také na kompilačních serverech – upgradovat je na novou verzi Debianu; zatím bylo upgradováno pět z deseti používaných architektur.

Nahoru

Příspěvky

Debian 8 bude nejdříve v dubnu
petercheco 10. 03. 2015, 20:02:37
Odpovědět  Odkaz 
Pokud Debian upgraduje již nyní svou infrastrukturu, považuji jej za stabilní.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog