přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ECMAScript 6 byl schválen jako standard

ECMAScript 6 byl schválen jako standard

ECMA

Jazyk ECMAScript 6 byl organizací ECMA schválen jako standard. Jedná se o první velkou aktualizaci standardu JavaScriptu od roku 1999.


Organizace ECMA schválila specifikaci jazyka ECMAScript 6 jako standard ECMA-262 (ECMAScript 2015 Language Specification). Specifikace ECMAScript se používá především ve formě své browserové implementace známé jako JavaScript (resp. JScript v Internet Exploreru); existují i další implementace, například ActionScript (v produktech firmy Adobe).

Od předchozí standardizace (ECMAScript 5.1) uplynuly již čtyři roky, dokonce 16 let pak uběhlo od poslední „velké“ aktualizace standardu jazyka. Chystá se i schvalování jazyka ECMAScript 6 jako mezinárodního standardu ISO/IEC 16262:2016.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog