přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, EDB Postgres Advanced Server úspěšně prošel bezpečnostní revizí vlády USA

EDB Postgres Advanced Server úspěšně prošel bezpečnostní revizí vlády USA

EnterpriseDB

EDB Postgres Advanced Server, založený na otevřeném databázovém systému PostgreSQL, úspěšně prošel revizí podle bezpečnostních požadavků amerického ministerstva obrany a získal implementační příručku (STIG).


Databázový systém EDB Postgres Advanced Server, jenž vyvíjí firma EnterpriseDB na základě svobodného systému PostgreSQL, úspěšně prošel revizí podle bezpečnostních požadavků Ministerstva obrany USA. Byla k němu vytvořena příručka (Security Technical Implementation Guide, STIG), která se zabývá jeho implementací na systému Red Hat Enterprise Linux.

EDB Postgres Advanced Server je vůbec prvním takovou otevřenou nebo na otevřeném základě vytvořenou databází. Dosud byly ve skupině „prověřených“ databázových systémů pouze tři proprietární DBMS, konkrétně Oracle Database, Oracle Exadata a Microsoft SQL Server.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog