přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fedora 14 „Laughlin“ - vyšla alfa verze

Fedora 14 „Laughlin“ - vyšla alfa verze

Na podzim se dočkáme mnoha nových verzí distribucí, jednou z nich bude i Fedora 14, nová verze zaběhlé distribuce podporované společností Red Hat.


Fedora 14 dostala přezdívku Laughlin podle fyzika Roberta B. Laughlina. Systém pojmenovávání je takový, že po sobě následující jména vydání vždy musí mít nějakou souvislost. Minulé vydání se jmenovalo Goddard. Spojitost už jistě tušíte, Robert Goddard byl také fyzik. Nejviditelnější novinkou je zařazení prostředí MeeGo, které ocení především majitelé netbooků a později možná i tabletů.  Laughlin určitě zaujme i virtualizačním nástrojem Spice založeným na známém QEMU nebo frameworkem ROOT, který slouží k analýze a vizualizaci velkého množství (například fyzikálních) dat. ROOT vyvinuli v Evropské organizaci pro jaderný výzkum (více vám asi poví zkratka CERN).

Dále se samozřejmě dočkáte spousty nových verzí aplikací, z těch nejdůležitějších například grafická prostředí KDE 4.5, GNOME 2.32. Finální verze by měla vyjít 2. listopadu 2010 a na cestě k ní nás čeká ještě minimálně jedna beta a jedna RC verze. Datum vydání ale berte s rezervou, u Fedory není až tak udávající a vývojáři ho často mění. Stahovat můžete z FedoraProject.org, ale nezapomeňte, že se jedná o nestabilní verzi. Více informací najdete v poznámkách k vydání.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Bořánek


| blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...