přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox bude podporovat WebGL 2

Firefox bude podporovat WebGL 2

Firefox

Navzdory nedokončené specifikace WebGL 2 se již implementuje podpora do prohlížeče Firefox. Už nyní se můžete na videu podívat, jak technologie funguje.


WebGL 2 je druhá verze javascriptového API pro zobrazování interaktivní trojrozměrné grafiky. Vychází z OpenGL ES 3.0 (první verze WebGL 1 byla založena na OpenGL ES 2.0). Oproti předchozí verzi toho umí více a posouvá limity pro parametry zobrazování znatelně výše.

Mozilla intenzivně pracuje na podpoře WebGL 2 ve webovém prohlížeči Mozilla Firefox. Vývojáři pracují společně s tvůrci renderovacího enginu Unity 5, ve kterém je experimentální podpora WebGL 2 obsažena. Již je k dispozici preview, takže se můžete podívat, co tato technologie umí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog