přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GitLab omylem smazal data, obnova ukázala nefunkční zálohování

GitLab omylem smazal data, obnova ukázala nefunkční zálohování

GitLab

Známé úložiště zdrojových kódů GitLab čelí vážným problémům. Omylem došlo ke smazání velkého množství dat; při jejich obnově se ukázalo, že zálohování nefungovalo.


Nejznámější úložištěm zdrojových kódů v repozitáři Git je zcela jistě GitHub, mnoho vývojářů však používá službu GitLab, která kromě hostovaného řešení nabízí možnost si software (poskytující plný komfort pro vývoj svobodného softwaru v týmu) nainstalovat na vlastní server a provozovat ho zcela nezávisle.

V Česku je asi nejznámějším takovým užitím nasazení GitLabu v Laboratořích CZ.NIC.

Nyní služba GitLab čelí vážným problémům. Lidskou chybou (v rámci řešení se spammery a s výkonem) bylo spuštěno mazání dat v oblasti databáze – z celkových cca 300 GB dat zbylo nesmazáno pouhých 4,5 GB. Mazání se nedotklo samotného repozitáře Git ani wikistránek, smazány byly hlavně nahlášené chyby (s veškerou návazností) a slučovací požadavky.

Co však je mnohem horší, pět z pěti zálohovacích technik selhalo. Nefungovaly správně například snímky LVM, běžné zálohy dat, zálohování databáze PostgreSQL nebo zálohování do cloudu Amazon S3. GitLab nakonec obnovil data ze šest hodin staré repliky, která byla to jediné, co bylo pro tento účel k dispozici.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

3Dconnexion zve na svůj stánek na veletrhu MSV 2022

3DconnexionNavštivte stánek 3Dconnexion během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a vyzkoušejte ergonomické nástroje pro práci s CAD/CAM. Na stánku na vás čeká mj. tombola o sadu SpaceMouse Enterprise Kit2 a také atraktivní slevový poukaz v hodnotě 20 % na nákup v e-shopu! Specialisté 3Dconnexion se na vás těší v pavilonu P na stánku 015 ve dnech 4.–7. 10. 2022.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »