přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GitLab omylem smazal data, obnova ukázala nefunkční zálohování

Alvao

GitLab omylem smazal data, obnova ukázala nefunkční zálohování

GitLab

Známé úložiště zdrojových kódů GitLab čelí vážným problémům. Omylem došlo ke smazání velkého množství dat; při jejich obnově se ukázalo, že zálohování nefungovalo.


reklama

Nejznámější úložištěm zdrojových kódů v repozitáři Git je zcela jistě GitHub, mnoho vývojářů však používá službu GitLab, která kromě hostovaného řešení nabízí možnost si software (poskytující plný komfort pro vývoj svobodného softwaru v týmu) nainstalovat na vlastní server a provozovat ho zcela nezávisle.

V Česku je asi nejznámějším takovým užitím nasazení GitLabu v Laboratořích CZ.NIC.

Nyní služba GitLab čelí vážným problémům. Lidskou chybou (v rámci řešení se spammery a s výkonem) bylo spuštěno mazání dat v oblasti databáze – z celkových cca 300 GB dat zbylo nesmazáno pouhých 4,5 GB. Mazání se nedotklo samotného repozitáře Git ani wikistránek, smazány byly hlavně nahlášené chyby (s veškerou návazností) a slučovací požadavky.

Co však je mnohem horší, pět z pěti zálohovacích technik selhalo. Nefungovaly správně například snímky LVM, běžné zálohy dat, zálohování databáze PostgreSQL nebo zálohování do cloudu Amazon S3. GitLab nakonec obnovil data ze šest hodin staré repliky, která byla to jediné, co bylo pro tento účel k dispozici.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Visibilita a řízení přístupu v síti: Detekce a řízení vnitřních hrozeb

Dimension DataHackeři to mají čím dál jednodušší. Ve stále rostoucí IT infrastruktuře firem, do které se připojují další a další uživatelé a zařízení, internetoví zločinci snadno skryjí své aktivity. Kvůli menší přehlednosti sítě mají spoustu času na krádež dat, financí nebo poškození firmy dříve, než je bezpečnostní systémy odhalí. Řešením je zavedení bezpečnostní politiky uvnitř sítě. Navštivte seminář společnosti Dimension Data, který vám pomůže se v této problematice zorientovat.

Pokračování ...


Alvao

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »

RedHat