přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google odstranil torrent na stažení Ubuntu

Google odstranil torrent na stažení Ubuntu

Ubuntu

Z výsledků vyhledávání Google zmizel odkaz na torrent s Ubuntu 12.04. Byl nahlášen jako torrent nelegálně sdíleného filmu Transformers: Zánik.


Google, stejně jako další vyhledávače, odstraňuje z výsledků vyhledávání odkazy, u kterých o to někdo požádal na základě amerického zákona DMCA. Ne vždy ale odstraněný odkaz směřuje na nelegálně sdílený obsah, kterého by se takové požadavky měly týkat. Příkladem je odstranění odkazu na torrent linuxové distribuce Ubuntu 12.04. Byl nahlášen jako torrent k neoprávněně sdílenému filmu Transformers: Zánik.

Viníkem není vyhledávač, nýbrž filmové studio Paramount Pictures, které odkaz zahrnulo mezi ty, jež požadovalo odstranit. A vzhledem k tomu, že takových požadavků chodí ohromné množství (podle server TorrentFreak na víc než tři miliony URL denně), není reálné všechny odkazy důkladně prověřovat, přestože se Google podle svého vyjádření snaží: „Děláme stále maximum, abychom zachytili chyby nebo zneužití a neznemožnili přístup k materiálu neporušujícímu copyright. Google pokračuje v investicích do vylepšování a zefektivňování tohoto procesu, včetně identifikace chybných a zneužívajících odstraňování výsledků, a v odstrašování od zneužívání.“

Nahoru

Příspěvky

Google odstranil torrent na stažení Ubuntu
Marv-CZ 13. 09. 2016, 08:27:44
Odpovědět  Odkaz 
Chybou toho zákona je, že nedává žádné sankce za jeho zneužívání.
Google odstranil torrent na stažení Ubuntu
Pavel Šimerda 13. 09. 2016, 09:00:21
Odpovědět  Odkaz 
Torrent s Ubuntu, to je hotový terorismus! Zakázat!
Nejen Google
ZO-boun 13. 09. 2016, 17:12:52
Odpovědět  Odkaz 
cenzuruje Ubuntu. Takový www.stahuj.cz záměrně ignoruje Ubuntu už půl roku a tváří se, že poslední verze je 15.10 a pak už jen potopa :-D
Lukáš Jelínek Re: Nejen Google
Lukáš Jelínek 14. 09. 2016, 00:51:44
Odpovědět  Odkaz 
Spíš bych to tipoval, že tam prostě verzi 16.04 jen nikdo nedal. Stahuj.cz funguje tak, že tam programy dávají jejich tvůrci (taky jich tam pár mám a dával jsem je tam sám). Za "cenzuru" by se dalo považovat jen to, že by tam Ubuntu nechtěli nebo ho smazali.
Google odstranil torrent na stažení Ubuntu
NULL 14. 09. 2016, 01:12:09
Odpovědět  Odkaz 
Ale no tak. Vždyť jsou to zatím jenom takové dětské pokusy v plenkách. Až se to opravdu rozjede, tak si na nanějaký link na Ubuntu nikdo nevzpomene.
Google odstranil torrent na stažení Ubuntu
mkub 14. 09. 2016, 04:16:13
Odpovědět  Odkaz 
sice nie som fanda Ubuntu, ani tprrentov, ale toto je uz aj na mna prilis! Ubentu, ako operacny system ma daleko od filmu a ak su sproste tie filmove studia, tak nech sa okamzite stiahnu z trhu, alebo nech blizsie si overia, co nahlasuju...
ja mat Canonical, tak rovno to studio by som hnal pred sud, nech nabuduce si rozmyslia, ci budu nahlasovat open source sw, alebo nie!
totiz mazanie odkazov na volny SW, co Ubuntu je, moze poskodit dany SW a jeho distributora
Google odstranil torrent na stažení Ubuntu
Marek 17. 09. 2016, 10:03:34
Odpovědět  Odkaz 
Naoplatku by mohl Canonical pozadat o zablokovani vsech odkazu na Paramount Pictures, protoze poskytuji autorsky chraneny obsah.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog