přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Indie podpořila síťovou neutralitu

Indie podpořila síťovou neutralitu

Indie

Zatímco v USA se už delší dobu bojuje o síťovou neutralitu, v Indii tamní regulátor vydal jednoznačné stanovisko, že by Internet měl zůstat neutrální a bez diskriminace.


Ve Spojených státech amerických již řadu týdnů „zuří“ bitva o síťovou neutralitu – telekomunikační regulátor chce na základě požadavků vlády Donalda Trumpa zrušit dosavadní pravidla, která v zásadě neutrální prostředí definují. Delší dobu se na budoucnost neutrality čekalo také v Indii, kde už je ale jasno. Tamní regulační úřad TRAI vydal stanovisko, že síťová neutralita zůstane zachována.

„Základní principy síťové neutrality, nediskriminační nakládání s veškerým obsahem, pokládají Internet za otevřenou platformu a my je budeme ctít,“ řekl Ram Sewak Sharma, předseda TRAI. Asociace indických mobilních operátorů (COAI) prohlásila, že je zklamána, že úřad nepřijal doporučení průmyslu mít „širší cestu k síťové neutralitě“.

Obhájci neutrality stanovisko přivítali, ale chtěli by ho vidět i v licenčních podmínkách pro operátory. „Naše práce neskončila,“ upozornil Apar Gupta, spoluzakladatel Internet Freedom Foundation. „Je na ministerstvu telekomunikací, aby vzalo doporučení [úřadu] a zapracovalo je do licenčních podmínek pro telekomunikační poskytovatele.“Nahoru

Příspěvky

Indie podpořila síťovou neutralitu
Vlado 29. 11. 2017, 20:27:38
Odpovědět  Odkaz 
India uz ma internet ? :O
Lukáš Jelínek Re: Indie podpořila síťovou neutralitu
Lukáš Jelínek 29. 11. 2017, 21:10:28
Odpovědět  Odkaz 
Skoro půl miliardy uživatelů ;-)
https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_in_India

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz