přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Indie podpořila síťovou neutralitu

Indie podpořila síťovou neutralitu

Indie

Zatímco v USA se už delší dobu bojuje o síťovou neutralitu, v Indii tamní regulátor vydal jednoznačné stanovisko, že by Internet měl zůstat neutrální a bez diskriminace.


Ve Spojených státech amerických již řadu týdnů „zuří“ bitva o síťovou neutralitu – telekomunikační regulátor chce na základě požadavků vlády Donalda Trumpa zrušit dosavadní pravidla, která v zásadě neutrální prostředí definují. Delší dobu se na budoucnost neutrality čekalo také v Indii, kde už je ale jasno. Tamní regulační úřad TRAI vydal stanovisko, že síťová neutralita zůstane zachována.

„Základní principy síťové neutrality, nediskriminační nakládání s veškerým obsahem, pokládají Internet za otevřenou platformu a my je budeme ctít,“ řekl Ram Sewak Sharma, předseda TRAI. Asociace indických mobilních operátorů (COAI) prohlásila, že je zklamána, že úřad nepřijal doporučení průmyslu mít „širší cestu k síťové neutralitě“.

Obhájci neutrality stanovisko přivítali, ale chtěli by ho vidět i v licenčních podmínkách pro operátory. „Naše práce neskončila,“ upozornil Apar Gupta, spoluzakladatel Internet Freedom Foundation. „Je na ministerstvu telekomunikací, aby vzalo doporučení [úřadu] a zapracovalo je do licenčních podmínek pro telekomunikační poskytovatele.“Nahoru

Příspěvky

Indie podpořila síťovou neutralitu
Vlado 29. 11. 2017, 20:27:38
Odpovědět  Odkaz 
India uz ma internet ? :O
Lukáš Jelínek Re: Indie podpořila síťovou neutralitu
Lukáš Jelínek 29. 11. 2017, 21:10:28
Odpovědět  Odkaz 
Skoro půl miliardy uživatelů ;-)
https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_in_India

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...