přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Indie podpořila síťovou neutralitu

Autodesk

Indie podpořila síťovou neutralitu

Indie

Zatímco v USA se už delší dobu bojuje o síťovou neutralitu, v Indii tamní regulátor vydal jednoznačné stanovisko, že by Internet měl zůstat neutrální a bez diskriminace.


reklama

Ve Spojených státech amerických již řadu týdnů „zuří“ bitva o síťovou neutralitu – telekomunikační regulátor chce na základě požadavků vlády Donalda Trumpa zrušit dosavadní pravidla, která v zásadě neutrální prostředí definují. Delší dobu se na budoucnost neutrality čekalo také v Indii, kde už je ale jasno. Tamní regulační úřad TRAI vydal stanovisko, že síťová neutralita zůstane zachována.

„Základní principy síťové neutrality, nediskriminační nakládání s veškerým obsahem, pokládají Internet za otevřenou platformu a my je budeme ctít,“ řekl Ram Sewak Sharma, předseda TRAI. Asociace indických mobilních operátorů (COAI) prohlásila, že je zklamána, že úřad nepřijal doporučení průmyslu mít „širší cestu k síťové neutralitě“.

Obhájci neutrality stanovisko přivítali, ale chtěli by ho vidět i v licenčních podmínkách pro operátory. „Naše práce neskončila,“ upozornil Apar Gupta, spoluzakladatel Internet Freedom Foundation. „Je na ministerstvu telekomunikací, aby vzalo doporučení [úřadu] a zapracovalo je do licenčních podmínek pro telekomunikační poskytovatele.“Nahoru

Příspěvky

Indie podpořila síťovou neutralitu
Vlado 29. 11. 2017, 20:27:38
Odpovědět  Odkaz 
India uz ma internet ? :O
Lukáš Jelínek Re: Indie podpořila síťovou neutralitu
Lukáš Jelínek 29. 11. 2017, 21:10:28
Odpovědět  Odkaz 
Skoro půl miliardy uživatelů ;-)
https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_in_India

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Studium IT pro správce sítí nově i v kombinované formě

Na plzeňské Vyšší odborné škole zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií – vošplzeň.cz – zaznamenáváme dlouhodobý trend poptávky po odbornících v oblasti informačních technologií. Jelikož je v tomto oboru potřeba v souvislosti s neustálým vývojem nových technologií získávat nové znalosti, připravili jsme již od letošního školního roku 2018/2019 3letý vzdělávací program Systémový administrátor IT v kombinované (dálkové) formě.

Pokračování ...


Tiskárna Brno

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »