přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak v Ubuntu na Netflix

Jak v Ubuntu na Netflix

Ubuntu

Službu Netflix lze snadno využívat i v Ubuntu (a s trochou snahy i v dalších distribucích) a už k tomu ani není potřeba používat Silverlight přes Wine. Nepříjemným faktem však je, že v ČR služba zůstává nedostupná.


Internetová videopůjčovna Netflix byla donedávna použitelná z Linuxu jen prostřednictvím technologie Silverlight spouštěné přes Wine. To je ale minulostí, nedávno nasazené řešení je založeno na HTML5 a je tedy otevřenější než to předchozí. Až tak úplně otevřené ale není, protože využívá DRM a možnost přehrávání videa je tak omezena; s obyčejným webovým prohlížečem má člověk smůlu.

Zatím lze v Linuxu použít pro přehrávání pouze prohlížeč Google Chrome, který implementuje rozšíření EME. Stačí si tedy tento prohlížeč nainstalovat a nastavit v účtu u služby Netflix, aby se využívalo řešení založené na HTML5. Jak na to v Ubuntu, si můžete přečíst ve stručném návodu. Obdobně by se ale postupovalo i u dalších linuxových distribucí. Využít například prohlížeč Mozilla Firefox zatím nejde; podpora EME v něm není, do budoucna se chystá možnost využít externí pluginy, ale obecně je to věc považovaná v komunitě za kontroverzní.

Nepříjemné pro české zájemce je, že služba Netflix v Česku oficiálně dostupná není a zřejmě ani nebude, navzdory plánům firmy pro okolní státy.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog