přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak v Ubuntu na Netflix

Dell - Precision

Jak v Ubuntu na Netflix

Ubuntu

Službu Netflix lze snadno využívat i v Ubuntu (a s trochou snahy i v dalších distribucích) a už k tomu ani není potřeba používat Silverlight přes Wine. Nepříjemným faktem však je, že v ČR služba zůstává nedostupná.


Internetová videopůjčovna Netflix byla donedávna použitelná z Linuxu jen prostřednictvím technologie Silverlight spouštěné přes Wine. To je ale minulostí, nedávno nasazené řešení je založeno na HTML5 a je tedy otevřenější než to předchozí. Až tak úplně otevřené ale není, protože využívá DRM a možnost přehrávání videa je tak omezena; s obyčejným webovým prohlížečem má člověk smůlu.

Zatím lze v Linuxu použít pro přehrávání pouze prohlížeč Google Chrome, který implementuje rozšíření EME. Stačí si tedy tento prohlížeč nainstalovat a nastavit v účtu u služby Netflix, aby se využívalo řešení založené na HTML5. Jak na to v Ubuntu, si můžete přečíst ve stručném návodu. Obdobně by se ale postupovalo i u dalších linuxových distribucí. Využít například prohlížeč Mozilla Firefox zatím nejde; podpora EME v něm není, do budoucna se chystá možnost využít externí pluginy, ale obecně je to věc považovaná v komunitě za kontroverzní.

Nepříjemné pro české zájemce je, že služba Netflix v Česku oficiálně dostupná není a zřejmě ani nebude, navzdory plánům firmy pro okolní státy.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Latitude