přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jonathan Riddell odchází z projektu Kubuntu

Jonathan Riddell odchází z projektu Kubuntu

Kubuntu

Dlouhodobé napětí mezi komunitní radou Ubuntu a šéfem vývoje distribuce Kubuntu vyvrcholilo rezignací Jonathana Riddella. Ten přechází do projektu Neon, nabízejícího uživatelům nejnovější KDE.


Jonathan Riddell, jenž dosud působil ve funkci Kubuntu Release Managera (a neoficiálně i šéfa celého vývoje distribuce Kubuntu), v projektu po více než deseti letech končí. Důvodem jsou dlouhodobé spory mezi ním a komunitní radou Ubuntu (Ubuntu Community Council). Významným sporným bodem byly například licenční podmínky Ubuntu pro vývoj derivátů, kvůli kterým komunitní rada navrhla odvolání Ridella z funkce, byl však podpořen komunitní radou Kubuntu (z níž ovšem sám odešel).

Ridell, jenž je dlouholetým významným vývojářem KDE, přechází do projektu Neon. Ten nabízí uživatelům nejnovější KDE, sestavené z vývojových balíčků. Zpětně se na své působení v projektu Kubuntu dívá pozitivně: „Tvořit více než 10 let Kubuntu byla skvělá jízda. (...) Spojením KDE a Ubuntu vznikl nejlepší možný operační systém a nejlepší komunita, která na něm pracovala.“ Odchod Ridella by neměl znamenat zánik Kubuntu, přestože ještě není jasné, kdo projekt povede.

Nahoru

Příspěvky

Jonathan Riddell odchází z projektu Kubuntu
Pepan 24. 10. 2015, 16:52:17
Odpovědět  Odkaz 
"Spojením KDE a Ubuntu vznikl nejlepší možný operační systém a nejlepší komunita, která na něm pracovala.“

Velmi odvážné tvrzení! Zvláště v případě vydaného Kubuntu 15.10 které ve stavu alpha verze. Nikdy by mě nenapadlo že se ještě zopakuje situace jako při vydání kde4. Navíc Kubuntu 15.04 s kde5 je na tom mnohem lépe.
Jonathan Riddell odchází z projektu Kubuntu
polo 25. 10. 2015, 00:21:43
Odpovědět  Odkaz 
Asi to malo byt najzabugovanejsi system s KDE.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos