přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jonathan Riddell odchází z projektu Kubuntu

Jonathan Riddell odchází z projektu Kubuntu

Kubuntu

Dlouhodobé napětí mezi komunitní radou Ubuntu a šéfem vývoje distribuce Kubuntu vyvrcholilo rezignací Jonathana Riddella. Ten přechází do projektu Neon, nabízejícího uživatelům nejnovější KDE.


Jonathan Riddell, jenž dosud působil ve funkci Kubuntu Release Managera (a neoficiálně i šéfa celého vývoje distribuce Kubuntu), v projektu po více než deseti letech končí. Důvodem jsou dlouhodobé spory mezi ním a komunitní radou Ubuntu (Ubuntu Community Council). Významným sporným bodem byly například licenční podmínky Ubuntu pro vývoj derivátů, kvůli kterým komunitní rada navrhla odvolání Ridella z funkce, byl však podpořen komunitní radou Kubuntu (z níž ovšem sám odešel).

Ridell, jenž je dlouholetým významným vývojářem KDE, přechází do projektu Neon. Ten nabízí uživatelům nejnovější KDE, sestavené z vývojových balíčků. Zpětně se na své působení v projektu Kubuntu dívá pozitivně: „Tvořit více než 10 let Kubuntu byla skvělá jízda. (...) Spojením KDE a Ubuntu vznikl nejlepší možný operační systém a nejlepší komunita, která na něm pracovala.“ Odchod Ridella by neměl znamenat zánik Kubuntu, přestože ještě není jasné, kdo projekt povede.

Nahoru

Příspěvky

Jonathan Riddell odchází z projektu Kubuntu
Pepan 24. 10. 2015, 16:52:17
Odpovědět  Odkaz 
"Spojením KDE a Ubuntu vznikl nejlepší možný operační systém a nejlepší komunita, která na něm pracovala.“

Velmi odvážné tvrzení! Zvláště v případě vydaného Kubuntu 15.10 které ve stavu alpha verze. Nikdy by mě nenapadlo že se ještě zopakuje situace jako při vydání kde4. Navíc Kubuntu 15.04 s kde5 je na tom mnohem lépe.
Jonathan Riddell odchází z projektu Kubuntu
polo 25. 10. 2015, 00:21:43
Odpovědět  Odkaz 
Asi to malo byt najzabugovanejsi system s KDE.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz