přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kampaň na Turris Omnia skončila, vybralo se 850 tisíc dolarů

Kampaň na Turris Omnia skončila, vybralo se 850 tisíc dolarů

Turris Omnia

Crowdfundingová kampaň na rozjezd výroby routeru Turris Omnia dnes ráno skončila. Původní plán 100 tisíc dolarů byl překonán více než osmkrát.


V listopadu loňského roku spustilo sdružení CZ.NIC na serveru Indiegogo crowdfundingovou kampaň, jejímž cílem byl rozjezd výroby routeru Turris Omnia (pokročilého routeru s výkonným otevřeným hardwarem a s linuxovým systémem TurrisOS založeným na OpenWrt). Původního cíle 100 tisíc dolarů bylo dosaženo již po 20 hodinách. Poté se kampaň trochu zklidnila, ale i tak se do „poločasu“ sešlo zhruba 350 tisíc dolarů.

Předvánoční čas znamenal velký útlum, zřejmě se lidé soustředili na shánění dárků a jiné radosti, kampaň tedy na chvíli pustili z hlavy. Ta ale po svátcích opět nabrala na síle, peníze přibývaly a tvůrci routeru přidávali jak nové komponenty (paměť 2 GB, hackerský balíček, LTE modem), tak i milníky, po jejichž dosažení něco nového přidají či vytvoří.

Nakonec vybraná částka přesáhla 850 tisíc dolarů (tedy cca 21 milionů korun). Kdo chce přispět i po skončení kampaně a objednat si tak router, má možnost, i když už je teď potřebná částka poněkud vyšší. Kromě bonusů spojených s jednotlivými milníky (např. tříletá záruka, kovová krabička, výuková videa) slíbil vývojový tým překvapení, které je spojeno právě se zmíněnými 850 tisíci.

Router Turris Omnia Router Turris Omnia

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz