přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kampaň na Turris Omnia skončila, vybralo se 850 tisíc dolarů

Altair

Kampaň na Turris Omnia skončila, vybralo se 850 tisíc dolarů

Turris Omnia

Crowdfundingová kampaň na rozjezd výroby routeru Turris Omnia dnes ráno skončila. Původní plán 100 tisíc dolarů byl překonán více než osmkrát.


reklama

V listopadu loňského roku spustilo sdružení CZ.NIC na serveru Indiegogo crowdfundingovou kampaň, jejímž cílem byl rozjezd výroby routeru Turris Omnia (pokročilého routeru s výkonným otevřeným hardwarem a s linuxovým systémem TurrisOS založeným na OpenWrt). Původního cíle 100 tisíc dolarů bylo dosaženo již po 20 hodinách. Poté se kampaň trochu zklidnila, ale i tak se do „poločasu“ sešlo zhruba 350 tisíc dolarů.

Předvánoční čas znamenal velký útlum, zřejmě se lidé soustředili na shánění dárků a jiné radosti, kampaň tedy na chvíli pustili z hlavy. Ta ale po svátcích opět nabrala na síle, peníze přibývaly a tvůrci routeru přidávali jak nové komponenty (paměť 2 GB, hackerský balíček, LTE modem), tak i milníky, po jejichž dosažení něco nového přidají či vytvoří.

Nakonec vybraná částka přesáhla 850 tisíc dolarů (tedy cca 21 milionů korun). Kdo chce přispět i po skončení kampaně a objednat si tak router, má možnost, i když už je teď potřebná částka poněkud vyšší. Kromě bonusů spojených s jednotlivými milníky (např. tříletá záruka, kovová krabička, výuková videa) slíbil vývojový tým překvapení, které je spojeno právě se zmíněnými 850 tisíci.

Router Turris Omnia Router Turris Omnia

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

SUSECON 2017, světová konference o open source, poprvé v Praze!

Přihlaste se na globální akci zaměřenou na Linux, OpenStack, CEPH, Cloud Foundry, kontejnerová řešení Docker, NFV a další open source technologie.

Pokračování ...Public Relations

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 599 Kč.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Pavel Fric

Pavel Fric, 29. listopad

Palapeli


Pavel Fric

Pavel Fric, 19. listopad

Amarok


Všechny blogy »