přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kampaň na Turris Omnia skončila, vybralo se 850 tisíc dolarů

Kampaň na Turris Omnia skončila, vybralo se 850 tisíc dolarů

Turris Omnia

Crowdfundingová kampaň na rozjezd výroby routeru Turris Omnia dnes ráno skončila. Původní plán 100 tisíc dolarů byl překonán více než osmkrát.


V listopadu loňského roku spustilo sdružení CZ.NIC na serveru Indiegogo crowdfundingovou kampaň, jejímž cílem byl rozjezd výroby routeru Turris Omnia (pokročilého routeru s výkonným otevřeným hardwarem a s linuxovým systémem TurrisOS založeným na OpenWrt). Původního cíle 100 tisíc dolarů bylo dosaženo již po 20 hodinách. Poté se kampaň trochu zklidnila, ale i tak se do „poločasu“ sešlo zhruba 350 tisíc dolarů.

Předvánoční čas znamenal velký útlum, zřejmě se lidé soustředili na shánění dárků a jiné radosti, kampaň tedy na chvíli pustili z hlavy. Ta ale po svátcích opět nabrala na síle, peníze přibývaly a tvůrci routeru přidávali jak nové komponenty (paměť 2 GB, hackerský balíček, LTE modem), tak i milníky, po jejichž dosažení něco nového přidají či vytvoří.

Nakonec vybraná částka přesáhla 850 tisíc dolarů (tedy cca 21 milionů korun). Kdo chce přispět i po skončení kampaně a objednat si tak router, má možnost, i když už je teď potřebná částka poněkud vyšší. Kromě bonusů spojených s jednotlivými milníky (např. tříletá záruka, kovová krabička, výuková videa) slíbil vývojový tým překvapení, které je spojeno právě se zmíněnými 850 tisíci.

Router Turris Omnia Router Turris Omnia

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »