Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kampaň na Turris Omnia skončila, vybralo se 850 tisíc dolarů

RedHat

Kampaň na Turris Omnia skončila, vybralo se 850 tisíc dolarů

Turris Omnia

Crowdfundingová kampaň na rozjezd výroby routeru Turris Omnia dnes ráno skončila. Původní plán 100 tisíc dolarů byl překonán více než osmkrát.


V listopadu loňského roku spustilo sdružení CZ.NIC na serveru Indiegogo crowdfundingovou kampaň, jejímž cílem byl rozjezd výroby routeru Turris Omnia (pokročilého routeru s výkonným otevřeným hardwarem a s linuxovým systémem TurrisOS založeným na OpenWrt). Původního cíle 100 tisíc dolarů bylo dosaženo již po 20 hodinách. Poté se kampaň trochu zklidnila, ale i tak se do „poločasu“ sešlo zhruba 350 tisíc dolarů.

Předvánoční čas znamenal velký útlum, zřejmě se lidé soustředili na shánění dárků a jiné radosti, kampaň tedy na chvíli pustili z hlavy. Ta ale po svátcích opět nabrala na síle, peníze přibývaly a tvůrci routeru přidávali jak nové komponenty (paměť 2 GB, hackerský balíček, LTE modem), tak i milníky, po jejichž dosažení něco nového přidají či vytvoří.

Nakonec vybraná částka přesáhla 850 tisíc dolarů (tedy cca 21 milionů korun). Kdo chce přispět i po skončení kampaně a objednat si tak router, má možnost, i když už je teď potřebná částka poněkud vyšší. Kromě bonusů spojených s jednotlivými milníky (např. tříletá záruka, kovová krabička, výuková videa) slíbil vývojový tým překvapení, které je spojeno právě se zmíněnými 850 tisíci.

Router Turris Omnia Router Turris Omnia

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


RedHat - B

Public Relations

NetApp nabízí nejmenší HCI v podobě 2nodového storage clusteru!

ALEFNetApp HCI je přesvědčivé řešení pro moderní datová centra, které nabízí nezávislé škálování výpočetních nebo úložných uzlů, QoS pro detailní řízení výkonu aplikací, multitenantnost pro více aplikací sdílejících stejné zdroje, schopnost nezávislého škálování úložných a výpočetních zdrojů a pokročilé datové služby včetně domén replikace a ochrany.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis