přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Turris Omnia „v poločase“: ovládání z telefonu, programování à la RaspPi, pokročilá správa

Turris Omnia „v poločase“: ovládání z telefonu, programování à la RaspPi, pokročilá správa

Turris Omnia

Crowdfundingová kampaň na rozjezd výrobu routeru Turris Omnia se přehoupla do své druhé poloviny. Původní cíl byl naplněn již skoro čtyřnásobně a byly dosaženy i čtyři další cíle.


V crowdfundingové kampani, kterou na serveru Indiegogo spustilo sdružení CZ.NIC na rozjezd výroby routeru Turris Omnia, bylo cílové částky (100 tisíc dolarů) dosaženo již během dvaceti hodin. Protože byla kampaň naplánována na 60 dnů a zájem pokračoval, přidávali tvůrci postupně další mety, po jejichž dosažení přibude něco navíc.

Prvním cílem bylo 150 tisíc dolarů – protože byl dosažen, dočká se Turris Omnia barevných krabiček (původně byla v plánu jen bílá). Další cíl byl 200 tisíc a jeho dosažení přineslo vývoj mobilní aplikace pro ovládání routeru. Cíl 250 tisíc potěšil především ty, kdo jsou z počítačů Raspberry Pi zvyklí na ovládání pinů GPIO prostřednictvím knihovny RPi.GPIO.

„Mezi majiteli RaspberryPi je velmi oblíbená knihovna Rpi.GPIO pro snadné ovládání GPIO pinů z programovacího jazyka Python. A právě tuto knihovnu jsme se rozhodli přizpůsobit pro použití na Turrisu Omnia. Díky tomu budou mít možnost majitelé RaspberryPi přenést své projekty na tento router a tím uspořit jedno spuštěné zařízení v domácnosti nebo třeba využít vyšší výpočetní výkon Turrisu Omnia,“ řekl k tomu Bedřich Košata, vedoucí Laboratoří CZ.NIC.

Router Turris Omnia Router Turris Omnia

Dosažena ale byla už i další meta: 350 tisíc dolarů. Znamená to, že v routeru přibude pokročilá správa včetně rodičovského nastavování a podpory pro Internet věcí. Další vytyčený cíl je 450 tisíc a v případě dosažení bude záruka prodloužena na 3 roky. Aktuálně je vybráno 382 tisíc amerických dolarů.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz