přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux 3.20 by mohl podporovat opravy jádra za běhu

Linux 3.20 by mohl podporovat opravy jádra za běhu

Linux

Zdá se, že by se do Linuxu 3.20 mohla dostat podpora pro opravy jádra za běhu. Nelze vyloučit, že bude tato verze označena už jako 4.0.


Opravy jádra za běhu jsou dlouho diskutovanou funkcí. Existují dokonce tři nezávislé implementace (Ksplice, kpatch a kGraft), které se již objevily v distribučních jádrech, nicméně do hlavního stromu (vanilla) se nedostala žádná z nich. Firmy Red Hat a SUSE však nedávno sjednotily infrastrukturu pro kpatch a kGraft, takže nová implementace může využívat patche vytvořené pro kteroukoli z těchto technologií.

Nyní to navíc vypadá, že by se opravy za běhu mohly do hlavního stromu konečně dostat, a to zřejmě pro verzi 3.20. Nasvědčuje tomu zpráva, kterou Jiří Kosina poslal do LKML. Je však otázka, zda vůbec nějaká verze 3.20 bude – Linus Torvalds totiž před rokem zmínil, že po verzi 3.19 by měla následovat právě 4.0. Změna číslování by neznamenala žádnou přelomovou změnu funkčního charakteru, šlo by o něco podobného jako při přechodu z řady 2.6 na verzi 3.0.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station