přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Microsoft chce začlenit do Linuxu technologii Hyper-V VM Sockets

Microsoft chce začlenit do Linuxu technologii Hyper-V VM Sockets

Linux + Windows

Firma Microsoft navrhuje začlenit do linuxového jádra technologii Hyper-V VM Sockets, která se používá pro komunikaci mezi hostitelským systémem a virtuálními stroji ve virtualizačním softwaru Hyper-V.


Hyper-V VM Sockets je technologie, která se používá pro komunikaci mezi hostitelským systémem a virtuálními stroji ve virtualizačním softwaru Hyper-V společnosti Microsoft. Byla zařazena do připravovaného systému Windows 10, ale firma by ji ráda viděla také v linuxovém jádře, navrhla proto její začlenění do hlavního stromu zdrojových kódů. Hlavním cílem je vylepšit podmínky pro běh systému Windows 10 na hostitelských strojích s Linuxem.

Technicky by se měla implementace podobat té, která již v Linuxu je, slouží pro jiná virtualizační řešení a přidává novou rodinu socketů (AF_VSOCK). Technologie pro Hyper-V s ní není kompatibilní, proto zavede své vlastní sockety AF_HYPERV. S oběma technologiemi se pracuje obdobně jako při komunikaci TCP/IP.

Nahoru

Příspěvky

Microsoft chce začlenit do Linuxu technologii Hyper-V VM Sockets
Dejmon 6. 07. 2015, 23:24:22
Odpovědět  Odkaz 
Sakra, proč by to Linux dělal, to si tam má jako nastrčit nějakou zpětnou díru či špionážní program od konkurence, který sám nechce a odmítá všechno to, co není z dílny Mrkwosoftu !!!!
Re: Microsoft chce začlenit do Linuxu technologii Hyper-V VM Sockets
Skeptic 7. 07. 2015, 14:29:24
Odpovědět  Odkaz 
Microsoft změnil strategii. Neříkám ze jejich produkty jsou jen shit a nic jiného, neříkám ze jsou největší zlo konspirace, ikdyz se neustále a s vervou o podobně aktivity snaží. Ale vždy kdyz slyším, jak Microsoft "jen dva prsticky strčí do dveri, aby se ohral", tak se mi ježí kůže a je mi soufl. Rad bych jim sežral ze se ze svého ... ... ... způsobu podnikání poučili a změnili se, jen mi to vždy nejak zaskoci ...
Microsoft chce začlenit do Linuxu technologii Hyper-V VM Sockets
David 8. 07. 2015, 23:28:38
Odpovědět  Odkaz 
Nasrat a rozmazat, ať si mrkvosoft nechá ty svoje sračky pro svůj systém, kde si může špehovat, omezovat a spoustu dalších sviňáren, těm co sou WINDOWS pozitivní otroci.
No doufám že to kompetentní smetou ze stolu jako nesmysl a velkou bezpečnostní hrozbu.
Microsoft chce začlenit do Linuxu technologii Hyper-V VM Sockets
Juraj Oravec 8. 07. 2015, 23:52:55
Odpovědět  Odkaz 
Nemám rád Microsoft a neverím že toto robí pre dobro niekoho iného ako samého seba...
ale na druhú stranu, keďže Linux je opensource software do ktorého môže svojím dielom prispieť každý, nevidím dôvod prečo by to nemohol skúsiť aj Microsoft, ako to dopadne je otázka úplne iná...

Verím že nakoniec skončí s riešením typu, že Microsoft bude ponúkať upravené linuxové jadro alebo nejaký modul a oficiáne sa to do Linuxu nedostane.
Petr Valach Microsoft chce začlenit do Linuxu technologii Hyper-V VM Sockets
Petr Valach 9. 07. 2015, 02:58:38
Odpovědět  Odkaz 
Mám hloupou otázku, omlouvám se. Co by mohl mít Microsoft z aktivity popsané v článku? Proč přešel na systém, že se on bude přizpůsobovat? Nebo jsem něco nepochopil?
Lukáš Jelínek Re: Microsoft chce začlenit do Linuxu technologii Hyper-V VM Sockets
Lukáš Jelínek 9. 07. 2015, 11:43:51
Odpovědět  Odkaz 
Microsoft z toho má to, že se zlepší podmínky pro běh Windows 10 na linuxových hostitelích ve virtualizovaném prostředí. Jsou samozřejmě potřeba tři věci: podpora ve Windows (ta už je), podpora v Linuxu (ta by byla předmětem této implementace) a podpora v aplikacích na hostitelských strojích (tu by bylo potřeba přidat, ale v aplikacích už dnes podporujících AF_VSOCK by to bylo vcelku triviální). Cílem této snahy samozřejmě je podpora používání Windows 10.
Petr Valach Re: Re: Microsoft chce začlenit do Linuxu technologii Hyper-V VM Sockets
Petr Valach 9. 07. 2015, 18:43:34
Odpovědět  Odkaz 
Děkuju ti.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...