přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Na IT16 byl představen BigClown - stavebnice pro domácí automatizaci

Na IT16 byl představen BigClown - stavebnice pro domácí automatizaci

BigClown

Na konferenci Internet a Technologie 16 bylo před malou chvílí představeno stavebnicové řešení BigClown pro domácí automatizaci. Klíčovými vlastnostmi jsou otevřenost a bezpečnost.


Před pár okamžiky bylo na konferenci Internet a Technologie 16 představeno stavebnicové řešení pro domácí automatizaci. Jmenuje se BigClown, stojí za ním zaměstnanci firmy Jablotron a sama firma do projektu významně investovala (projekt je tedy spin-off firmou).

Komponenty BigClown (zdroj: prezentace BigClown Labs na IT16)) Komponenty BigClown (zdroj: prezentace BigClown Labs na IT16)

Řešení je navrženo jako otevřené (z hlediska architektury i licencí), dalšími klíčovými vlastnostmi jsou bezpečnost (která bývá u jiných podobných řešení často na velmi špatné úrovni), spolehlivost (na zařízení se bude poskytovat desetiletá záruka) a uživatelská přívětivost.

Přednáška o projektu BigClown Přednáška o projektu BigClown

Dobrou zprávou pro budoucí majitele routerů Turris Omnia je, že získají možnost pořídit si komponenty BigClown za zvýhodněnou cenu.

Projektu se účastní například i Martin Malý, jenž je obecně známou osobností na českém Internetu. Zajímavé informace o tom napsal ve svém blogu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

Data, umělá inteligence a automatizace v reálném čase. Salesforce přichází s přelomo­vou inovací, kterou brzy představí i v Praze

SFLUmělá inteligence, automatizace a postupující digitalizace se stávají běžnou součástí fungování podniků. Až 70 % interakcí se zákazníky se nyní odehrává digitálně.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »