přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Na IT16 byl představen BigClown - stavebnice pro domácí automatizaci

Na IT16 byl představen BigClown - stavebnice pro domácí automatizaci

BigClown

Na konferenci Internet a Technologie 16 bylo před malou chvílí představeno stavebnicové řešení BigClown pro domácí automatizaci. Klíčovými vlastnostmi jsou otevřenost a bezpečnost.


Před pár okamžiky bylo na konferenci Internet a Technologie 16 představeno stavebnicové řešení pro domácí automatizaci. Jmenuje se BigClown, stojí za ním zaměstnanci firmy Jablotron a sama firma do projektu významně investovala (projekt je tedy spin-off firmou).

Komponenty BigClown (zdroj: prezentace BigClown Labs na IT16)) Komponenty BigClown (zdroj: prezentace BigClown Labs na IT16)

Řešení je navrženo jako otevřené (z hlediska architektury i licencí), dalšími klíčovými vlastnostmi jsou bezpečnost (která bývá u jiných podobných řešení často na velmi špatné úrovni), spolehlivost (na zařízení se bude poskytovat desetiletá záruka) a uživatelská přívětivost.

Přednáška o projektu BigClown Přednáška o projektu BigClown

Dobrou zprávou pro budoucí majitele routerů Turris Omnia je, že získají možnost pořídit si komponenty BigClown za zvýhodněnou cenu.

Projektu se účastní například i Martin Malý, jenž je obecně známou osobností na českém Internetu. Zajímavé informace o tom napsal ve svém blogu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog