přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Router Turris poslouží jako centrální zařízení domácnosti

Router Turris poslouží jako centrální zařízení domácnosti

CZ.NIC

Sdružení CZ.NIC a firma Jablotron dnes ohlásily spolupráci na projektu zaměřeném na Internet věcí. Základem bude router Turris, u kterého se už na počátku počítalo s tím, že by mohlo sloužit i jako „centrální zařízení domácnosti“.


Na dnešní tiskové konferenci sdružení CZ.NIC a firma Jablotron ohlásily spolupráci na novém projektu. Ten bude zaměřen na Internet věcí a jeho základem bude router Turris, který dosud sloužil především pro projekt internetové bezpečnosti, ale již na počátku se počítalo s tím, že by mohl v domácnosti fungovat jako centrální zařízení, k němuž by se připojovala různé čidla a měřidla.

První fáze spolupráce bude probíhat od července do září letošního roku. 100 účastníků projektu Turris získá sadu komponent a bude moci navrhnout aplikaci pro Internet věcí. Nejlepší návrhy budou odměněny hodnotnými cenami.

Chcete-li se dozvědět více o výsledcích projektu Turris, můžete si přečíst nový článek Bedřicha Košaty o botnetech z domácích routerů.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog