SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Německé ministerstvo financí využívá linuxové servery

CADservis

Německé ministerstvo financí využívá linuxové servery

Německo

Při příležitosti uzavření nového čtyřletého kontraktu na podporu linuxových serverů na německém ministerstvu financí se můžeme podívat, jaký software se zde využívá.


Německé Centrum pro zpracování dat a informační technologie (Zentrum für Informationsverarbeitung und Informationstechnik, ZIVIT) vyhlásilo letos v květnu veřejnou zakázku na čtyřletou podporu linuxových serverů, na nichž běží systémy spolkového ministerstva financí. Nyní ZIVIT oznámilo vítěznou firmu, která bude služby podpory dodávat.

Podpora čeho se konkrétně poptávala? Na serverech běží linuxové distribuce SUSE Linux Enterprise a Ubuntu, dále se využívá například databázový systém MySQL, webový server Apache, aplikační server Apache Tomcat a JBoss, poštovní server Postfix, proxy server Squid nebo monitorovací systém Nagios. Kromě těchto otevřených technologií běží na serverech i některé technologie proprietární, jejichž podporu bude vítězná firma rovněž zajišťovat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog