přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový projekt EFF sleduje cenzuru na sociálních sítích

Nový projekt EFF sleduje cenzuru na sociálních sítích

EFF

Electronic Frontier Foundation a laboratoř Visualizing Impact spustily projekt sledující, jaký obsah je cenzurován na sociálních sítích.


Organizace Electronic Frontier Foundation, jež se zabývá ochranou svobod v elektronickém světě, společně s laboratoří Visualizing Impact spustila projekt Onlinecensorship.org. Ten má za cíl sledovat, jaký obsah, kde a na čí popud je cenzurován na sociálních sítích. Web projektu umožňuje nahlásit objevené případy a také informuje o tom, jak si počínat v případech, kdy provozovatel zablokoval obsah, který jste vložili.

„Sbíráním hlášení nehledáme jen trendy [cenzury na sociálních sítích]. Hledáme také kontext a snažíme se pochopit, jak odstraňování obsahuje ovlivňuje život uživatelů. Je důležité, že firmy [provozující sociální sítě] ve většině případů chápou, že jednotlivci a komunity nejčastějí dotčení online cenzurou jsou také nejzranitelnější,“ říká Ramzi Jaber, spoluzakladatel projektu. „Jak podmínky použití, tak vynucovací mechanismy firem by měly brát v úvahu nerovnováhu moci, která vystavuje již vyloučená společenství ještě většímu riziku.“


Facebook zablokoval reklamu na výběr správné podprsenky (ukázka z webu Onlinecensorship.org)) Facebook zablokoval reklamu na výběr správné podprsenky (ukázka z webu Onlinecensorship.org)

Nahoru

Příspěvky

Nový projekt EFF sleduje cenzuru na sociálních sítích
DK 22. 11. 2015, 14:46:39
Odpovědět  Odkaz 
Cenzura na komerčních webech je dnes bohužel zcela běžná. Moje osobní zkušenost: Koupil jsem na Alze SSD disk (Kingston savage), rychlosti naprosto neodpovídali, dle zahraničních recenzí problémy. Napsal jsem na web Alzy recenzi s negativy, recenzi zveřejnili (asi to schvaluje buď robot nebo někdo normální, kdo jen hlídá vulgarity) a voilá po týdnu byla smazána (člověk se snadno dovtípí, na čí žádost...toho, kdo platí).

EFF dělá dobrou službu, bohužel masám je nějaká cenzura nebo korupce naprosto volná notabene u sociálních sítí, které jsou pro většinu druhým domovem. Jen naprosté minimum lidí je dnes s rovnou páteří.
Re: Nový projekt EFF sleduje cenzuru na sociálních sítích
Petr Ježek 22. 11. 2015, 16:00:33
Odpovědět  Odkaz 
Přesný příklad. Místo do jisté míry pochopitelné cenzury psychicky škodlivého (hrubě nemravného) obsahu se běžně cenzurují pravdivé kritické ohlasy a články.
Re: Nový projekt EFF sleduje cenzuru na sociálních sítích
mmm 23. 11. 2015, 07:16:57
Odpovědět  Odkaz 
S Alzou mám naprosto stejnou zkušenost. A nestalo se to jen jednou...
Nový projekt EFF sleduje cenzuru na sociálních sítích
NULL 23. 11. 2015, 23:53:21
Odpovědět  Odkaz 
S Alzou mám zase takovou zkušenost: Koupil jsem si tam notebook, a když jsem za zhruba rok zkusmo napsal své jméno do googlu, tak jsem zjistil, že pod úplně stejným notebookem nechal někdo s úplně stejným jménem recenzi. Pokud si pamatuji, vyjadřovala se k produktu tak nějak normálně, tedy jen skoro samá chvála. Nic za co by se člověk styděl a celkem to i na mou zkušenost s notebookem za tu dobu sedělo. Ale já to nepsal a K. Novák jako každý třetí se taky nejmenuji ;-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...



Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »