přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ondřej Filip do čela NIX.CZ, Josef Chomyn do Rady ČTÚ

Ondřej Filip do čela NIX.CZ, Josef Chomyn do Rady ČTÚ

NIX.CZ

V představenstvu sdružení NIX.CZ, provozujícího český neziskový peeringový uzel, dochází ke změně. Dosavadní předseda Josef Chomyn odchází do Rady ČTÚ, jeho místo zaujme Ondřej Filip.


Josef Chomyn, dosavadní předseda představenstva sdružení NIX.CZ, po 17 letech ve funkci odchází do služeb státu, stává se členem Rady Českého telekomunikačního úřadu. Novým předsedou byl zvolen Ondřej Filip, jenž v představenstvu NIX.CZ působí od roku 2002 a je znám hlavně jako výkonný ředitel sdružení CZ.NIC (krátce byl též členem Rady ČTÚ); zasedá též v představenstvech mezinárodních organizací Euro-IX (European Internet Exchange Association) a IX-F (Internet eXchange Federation).

Sdružení NIX.CZ provozuje na neziskovém principu neutrální propojovací (peeringový) internetový uzel v České republice. Umožňuje snadno vzájemně propojit různé sítě na jednom místě. Kromě NIX.CZ provozuje podobné uzly několik dalších subjektů (na komerční či neziskové bázi) a aktuálně se chystá vstup další firmy.

Josef Chomyn (vlevo) a Ondřej Filip (foto © NIX.CZ) Josef Chomyn (vlevo) a Ondřej Filip (foto © NIX.CZ)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Všechny blogy »

Sophos