přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Česko v čele mezinárodního projektu na otevřená data

Česko v čele mezinárodního projektu na otevřená data

Česko

Česká republika stojí v čele mezinárodního projektu zaměřeného na otevřená crowdsourcingová data v oblasti kvality služeb vysokorychlostního internetu.


Na začátku letošního roku byl zahájen mezinárodní projekt Otevřená crowdsourcingová data v oblasti kvality služeb vysokorychlostního internetu, spolufinancovaného Evropskou komisí v rámci programu Connecting Europe Facility. V rámci projektu budou rozvíjeny mobilní aplikace umožňující snadné ověření rychlosti mobilního připojení, ale především další aktivity, například analýzy naměřených dat, publikační činnost atd. Získaná data budou poté bezplatně k dispozici.

V čele projektu stojí sdružení CZ.NIC, dále se ho za ČR účastní i Český telekomunikační úřad. Z dalších států se podílejí dva telekomunikační regulátoři a konzultační firma Specure. V projektu je zapojena i agentura INEA zřízená Evropskou komisí.

Podle hodnocení Evropské komise udělala Česká republika společně se Slovenskem a Lucemburskem největší pokrok v oblasti otevřených dat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog