přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenDaylight rychle roste

Control

OpenDaylight rychle roste

OpenDaylight

Otevřená platforma OpenDaylight pro softwarově definované sítě si rychle získává oblibu i podporu klíčových hráčů ve světě IT a stává se průmyslovým standardem.


reklama

OpenDaylight je projekt organizace Linux Foundation a jeho cílem je vytvoření otevřené platformy pro softwarově definované sítě (SDN). Projekt využívá existující standardy, například OpenFlow. Za svoji dosud relativně krátkou dobu existence si již stihl získat podporu klíčových světových hráčů v oblasti IT, například firem IBM, Cisco, Citrix, Red Hat, Microsoft nebo HP.

Článek v magazínu ZDNet se věnuje aktuální situaci okolo projektu OpenLight. Například byla před několika dny vydána první verze programu Hydrogen (ke stažení zde), který je prvním softwarem vyvinutým v rámci projektu. Konala se také konference OpenDaylight Summit, které se zúčastnilo 600 lidí. OpenLight má již více než milion řádků zdrojových kódů a pracuje na něm 154 vývojářů.

Některé firmy již využívají OpenDaylight ve svých produktech. První byl Cisco Extensible Network Controller, brzy na trh přijdou produkty společností IBM a Radware.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Tiskárna Brno