přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenDaylight rychle roste

OpenDaylight rychle roste

OpenDaylight

Otevřená platforma OpenDaylight pro softwarově definované sítě si rychle získává oblibu i podporu klíčových hráčů ve světě IT a stává se průmyslovým standardem.


OpenDaylight je projekt organizace Linux Foundation a jeho cílem je vytvoření otevřené platformy pro softwarově definované sítě (SDN). Projekt využívá existující standardy, například OpenFlow. Za svoji dosud relativně krátkou dobu existence si již stihl získat podporu klíčových světových hráčů v oblasti IT, například firem IBM, Cisco, Citrix, Red Hat, Microsoft nebo HP.

Článek v magazínu ZDNet se věnuje aktuální situaci okolo projektu OpenLight. Například byla před několika dny vydána první verze programu Hydrogen (ke stažení zde), který je prvním softwarem vyvinutým v rámci projektu. Konala se také konference OpenDaylight Summit, které se zúčastnilo 600 lidí. OpenLight má již více než milion řádků zdrojových kódů a pracuje na něm 154 vývojářů.

Některé firmy již využívají OpenDaylight ve svých produktech. První byl Cisco Extensible Network Controller, brzy na trh přijdou produkty společností IBM a Radware.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »