přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenSWR: nový vysoce výkonný softwarový rasterizér

OpenSWR: nový vysoce výkonný softwarový rasterizér

OpenSWR

Firma Intel pracuje na vysoce výkonném softwarovém grafickém rasterizéru. Zdrojové kódy OpenSWR jsou k dispozici pod licencí MIT, firma plánuje integrovat implementaci do knihovny Mesa.


V současné době je nejrychlejším softwarovým grafickým rasterizérem, který se používá v Linuxu, implementace llvmpipe. Je součástí knihovny Mesa, která je otevřenou implementací standardu OpenGL. Firma Intel však vyvíjí podstatně výkonnější a škálovatelnější implementaci: OpenSWR. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

OpenSWR je oproti llvmpipe rychlejší 29x až 51x, v závislosti na počtu vykreslovaných trojúhelníků (měřeno na procesoru Intel Xeon E5-2699 v3, 2 x 18 jader, 2,3 Ghz), a bez problémů škáluje až do desítek procesorových jader (měřeno do 36; llvmpipe dokáže aktuálně škálovat jen do 8 jader). Firma plánuje integrovat OpenSWR do knihovny Mesa, aby se rasterizér dal využívat v běžných aplikacích bez jakýchkoli změn. Kromě nyní podporovaných procesorových instrukčních sad AVX/AVX2 se chystá i podpora AVX-512.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz