přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pomozte s překladem Ubuntu manuálu

Pomozte s překladem Ubuntu manuálu

Oficiální Ubuntu manuál bude dalším krokem k uživatelské přívětivosti.


Pro nové jarní vydání Ubuntu se připravuje příručka s názvem „Getting Started with Ubuntu 10.04“, tedy „Začínáme s Ubuntu 10.04“. Příručka by měla pomoci především začínajícím uživatelům, kteří zatím s Ubuntu nebo Linuxem obecně nemají mnoho zkušeností. Na internetu je samozřejmě spousta wiki a manuálů, ale jednotná oficiální příručka v PDF, která kvalitně a přehledně popíše Ubuntu, určitě bude dalším krokem k uživatelské přívětivosti.

Předpokládá se překlad do 40 jazyků včetně toho českého. Na českém překladu ale zatím pracují pouze dva lidé a pokud se překladatelský tým alespoň trochu nerozšíří, zřejmě se manuál nepodaří přeložit do vydání Ubuntu 10.04 Lucid Lynx, které je plánováno na 29. dubna 2010. Takže pokud chcete Ubuntu nějakým způsobem podpořit a tykáte si s angličtinou, určitě se zapojte na Launchpadu. Nejlépe ale až začátkem dubna, protože 31. března se anglický originál zmrazí a provádět se budou už pouze nezbytné úpravy, čímž nastanou pro překlad ideální podmínky.

Ubuntu manuál bude mít zhruba 200 stran včetně 30 screenshotů a uveřejněn bude na Ubuntu-Manual.org. Prozatím se můžete podívat na anglickou pracovní verzi.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz