SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Co přinese Ubuntu 19.04?

CADservis

Co přinese Ubuntu 19.04?

ubuntu_circle.png

Pod názvem „Disco Dingo“ bude příští rok vydána verze distribuce Ubuntu 19.04. Vývojový cyklus verze 19.04 byl zahájen 25. října 2018 a termín vydání je zatím stanoven na 18. dubna 2019. Koncem února proběhne zmrazení všech novinek, začátkem dubna se již nebude aktualizovat jádro. Jelikož se nejedná o LTS verzi, bude podpora jedné z nejpopulárnějších distribucí pouze po dobu devíti měsíců.


Nová verze Ubuntu 19.04 by měla obsahovat Gnome 3.32, spekuluje se i o novém jádře 5.0 (v testovací alfa verzi je zatím jádro 4.18). K dalším novinkám bychom mohli zařadit integraci s Androidem pomocí programu GSConnect. Již tradičně vývojáři slibují také vylepšení vzhledu Ubuntu Software, desktopového prostředí a díky výkonnostním záplatám by se snad měla zrychlit práce s celým desktopem.

Výchozím Pythonem 3 bude verze 3.7. Perl bude aktualizován na verzi 5.28. OpenSSL 1.0 bude nahrazeno OpenSSL 1.1.1 LTS. Nové instalace Dinga budou mít sloučený adresář /usr. Po cca sedmi letech bude sloučení tohoto adresáře podobně jako v distribucích ve Fedoře nebo Arch Linuxu.

K dispozici bude jistě i tradičně bohatá zásoba oblíbeného software.

Ubuntu 19.04 bude možno stahovat ze stránky Download Ubuntu Desktop, kde je nyní k dispozici verze 18.04.

Ubuntu.jpg

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz