SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Prezidentská kandidátka Hillary Clinton smazala své e-maily aplikací BleachBit

CADservis

Prezidentská kandidátka Hillary Clinton smazala své e-maily aplikací BleachBit

BleachBit

Svobodná aplikace BleachBit se „stala slavnou“, lidé z týmu americké prezidentské kandidátky Hillary Clinton ji použili k vymazání e-mailů, kvůli kterým bylo vedeno vyšetřování.


Bývalá americká první dáma a současná kandidátka na prezidentskou funkci Hillary Clinton byla vyšetřována FBI v souvislosti s únikem jejích e-mailů – toto vyšetřování bylo v červenci uzavřeno bez trestních následků. Vyšetřovatelé pouze konstatovali „nesmírně lehkomyslné“ nakládání se zprávami. Když se novináři prezidentské kandidátky zeptali, zda před vyšetřování své e-maily smazala, vtipkovala: „Jako hadrem nebo tak něco?“

Ukázalo se ovšem, že zprávy smazány opravdu byly, a to svobodnou aplikací BleachBit. Republikánský poslanec Trey Gowdy to pro Fox News komentoval: „Ona a její právníci ty e-maily smazali. A ne tak, že by jen stiskli tlačítko pro smazáni; smazali je tak, že je nemůže přečíst ani Bůh. Použili něco, co se jmenuje BleachBit. Nepoužijete BleachBit pro e-maily o józe nebo o svatebních družičkách. Používáte-li BleachBit, je to něco, co opravdu nechcete, aby svět viděl.“

Ihned po zveřejnění této zprávy prudce stoupl zájem o BleachBit; nedávno spuštěné nové stahovací servery však nápor ustály a nezkolabovaly.

O nástroji BleachBit se dočtete také v článku Jak v Linuxu důkladně smazat data.

Nahoru

Příspěvky

Prezidentská kandidátka Hillary Clinton smazala své e-maily aplikací BleachBit
NULL 28. 08. 2016, 13:27:45
Odpovědět  Odkaz 
"Nepoužijete BleachBit pro e-maily o józe nebo o svatebních družičkách. Používáte-li BleachBit, je to něco, co opravdu nechcete, aby svět viděl."

Ne že bych se té všehoschopné figurky chtěl zastávat, ale toto tvrzení je trošku uhozené asi jako "Já jsem nic neudělal, tak ať klidně odposlouchávají všechny telefony". Jako prezidentská kandidátka bych takto mazal i seznam nákupu, aby se v tom žádný "chtivec" nemohl hrabat, protože i z nejakých obyčejných mailů se dá vytvořit bič pro opoziční kampaň.
Nepochybuji, že ta "dáma" má na rukou krev, na svědomí lži a nechutné/nemorální skutky, za tu dobu co se tam pohybuje už musela dělat a být u hrozných věcí, ale to tvrzení blbost.
Navíc o věcech, které "... opravdu nechcete, aby svět viděl ..." ) se záznamy nedělají

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog