přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přísná ochrana osobních údajů v Indii a Číně

Přísná ochrana osobních údajů v Indii a Číně

Indie dokončila a Čína připravuje nové podmínky pro ochranu osobních údajů. Mohou svou přísností způsobit problémy při outsourcingu služeb do Asie.


reklama

Indická vláda vydala implementační předpis pro zákon Information Technology (Amendment) Act 2008, kterým upravuje podmínky pro uchovávání osobních údajů. Tyto podmínky jsou nastaveny velmi přísně, vyžadují nejen předchozí písemný souhlas dotčené osoby, ale také dávají této osobě právo data zkontrolovat a opravit, výrazně omezují předávání dat třetím osobám a při předání musí třetí osoby splňovat stejnou úroveň ochrany, jakou zajišťuje indické právo.

Podobné podmínky připravuje také čínská vláda, tam je ale proces teprve v počáteční fázi. Nové podmínky mohou způsobit komplikace zejména firmám z Evropy a Ameriky, které outsourcují své služby do Indie a Číny. Osobní data získaná asijskými zpracovateli totiž nemusí být možné přenášet do vlastní firmy.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016