Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Projekt Turris získal mezinárodní cenu za inovativní řešení v oblasti kyberbezpečnosti a soukromí

RedHat

Projekt Turris získal mezinárodní cenu za inovativní řešení v oblasti kyberbezpečnosti a soukromí

Turris100.jpg

Projekt Turris byl představen na řadě komunitních fór jak v České republice, tak i ve světě. Zájem o něj přiměl jeho autory k rozšíření projektu, které je prezentováno pod názvem Turris Omnia.


Sdružení CZ.NIC získalo za svůj bezpečnostní projekt Turris mezinárodní cenu IPACSO, a to v kategorii Innovative Cyber Security or Privacy Research. Cílem této soutěže je podporovat inovativní společnosti a inovátory v oblasti internetových technologií, kteří se zaměřují především na bezpečnost. Ceny v soutěži IPASCO byly rozděleny minulý týden v Bruselu. Zástupci sdružení CZ.NIC obstáli v početné konkurenci z celé Evropy; jejich řešení bylo jedním z 55 přihlášených.

Porota soutěže IPACSO ocenila nejen unikátnost domácího routeru Turris a důslednou podporu otevřených standardů, ale především jeho zasazení do širšího systému včetně úzké spolupráce s Národním bezpečnostním týmem CSIRT.CZ. Díky datům z projektu Turris mohli členové tohoto týmu odhalit již několik zranitelností a odhalit nákazu v síti dvou desítek uživatelů routeru Turris.

„Ceny IPACSO si samozřejmě velice vážíme. Ocenění za výzkum v oblasti bezpečnosti a soukromí nevnímáme pouze jako cenu za projekt Turris, ale i za naše další aktivity, do nichž je tento unikátní router zapojen. Projekt Turris je pro internetovou komunitu velice atraktivní. S velkým zájmem o toto naše řešení jsme se setkali nejen na konferencích pořádaných takovými organizacemi jako je ICANN nebo IETF, ale například i na mezinárodním OpenWrt Summitu nebo na konferenci open source řešení OSCON,“ uvedl v tiskové zprávě Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Turris

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vilém Sládek, CZ.NIC
Public Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


RedHat - D

Public Relations

NetApp nabízí nejmenší HCI v podobě 2nodového storage clusteru!

ALEFNetApp HCI je přesvědčivé řešení pro moderní datová centra, které nabízí nezávislé škálování výpočetních nebo úložných uzlů, QoS pro detailní řízení výkonu aplikací, multitenantnost pro více aplikací sdílejících stejné zdroje, schopnost nezávislého škálování úložných a výpočetních zdrojů a pokročilé datové služby včetně domén replikace a ochrany.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis