přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Projekt Turris získal mezinárodní cenu za inovativní řešení v oblasti kyberbezpečnosti a soukromí

Projekt Turris získal mezinárodní cenu za inovativní řešení v oblasti kyberbezpečnosti a soukromí

Turris100.jpg

Projekt Turris byl představen na řadě komunitních fór jak v České republice, tak i ve světě. Zájem o něj přiměl jeho autory k rozšíření projektu, které je prezentováno pod názvem Turris Omnia.


Sdružení CZ.NIC získalo za svůj bezpečnostní projekt Turris mezinárodní cenu IPACSO, a to v kategorii Innovative Cyber Security or Privacy Research. Cílem této soutěže je podporovat inovativní společnosti a inovátory v oblasti internetových technologií, kteří se zaměřují především na bezpečnost. Ceny v soutěži IPASCO byly rozděleny minulý týden v Bruselu. Zástupci sdružení CZ.NIC obstáli v početné konkurenci z celé Evropy; jejich řešení bylo jedním z 55 přihlášených.

Porota soutěže IPACSO ocenila nejen unikátnost domácího routeru Turris a důslednou podporu otevřených standardů, ale především jeho zasazení do širšího systému včetně úzké spolupráce s Národním bezpečnostním týmem CSIRT.CZ. Díky datům z projektu Turris mohli členové tohoto týmu odhalit již několik zranitelností a odhalit nákazu v síti dvou desítek uživatelů routeru Turris.

„Ceny IPACSO si samozřejmě velice vážíme. Ocenění za výzkum v oblasti bezpečnosti a soukromí nevnímáme pouze jako cenu za projekt Turris, ale i za naše další aktivity, do nichž je tento unikátní router zapojen. Projekt Turris je pro internetovou komunitu velice atraktivní. S velkým zájmem o toto naše řešení jsme se setkali nejen na konferencích pořádaných takovými organizacemi jako je ICANN nebo IETF, ale například i na mezinárodním OpenWrt Summitu nebo na konferenci open source řešení OSCON,“ uvedl v tiskové zprávě Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Turris

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz