přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Prvním chromebookům končí podpora

Prvním chromebookům končí podpora

Chromebook

Končí období podpory nejstarších chromebooků. Není jasné, co bude dál – zda a případně jak dlouho budou k dispozici alespoň bezpečnostní aktualizace.


První várka notebooků z kategorie Chromebook (tedy s operačním systémem Chrome OS od firmy Google) přišla na před pěti lety – konkrétně to byl typ Samsung Series 5 Chromebook. Protože období podpory bylo předem ohlášeno právě na pět let, končí těmto strojům nyní oficiální podpora. V srpnu se do stejné situaci dostane také Acer AC700 Chromebook.

Přečtěte si recenze notebooků Acer Chromebook 13 a Acer Chromebook R 11.

Google další podporu nezaručuje, na druhou stranu ale poskytuje podporu pro své přístroje z roku 2010. Z jeho vyjádření není úplně jasné, jaká budoucnost chromebooky čeká a jak dlouho budou k dispozici aktualizace, byť třeba jen ty bezpečnostní:

„Zařízení Chrome dostávají automatické aktualizace tak, aby vylepšovaly jak samotné zařízení, tak i software, který na něm je. Ovšem pokroky v hardwaru a technologii nakonec způsobí zastarání zařízení. A jak běží čas, nemůžeme donekonečna zajistit, aby starší zařízení Chrome dostávaly aktualizace tak, aby mohla využít nová funkce OS. Když zařízení dosáhne konec životnosti (EOL), znamená to, že daný produktový model je považován za zastaralý a automatické aktualizace softwaru od Googlu už nejsou dále zaručeny.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Řešení QNAP typu all-flash

Eva FišerováNeustále rostoucí nároky na výkon, odezvu a propustnost vedou ke zvyšování podílu flash technologií nejen v datových centrech. Dnes typické hybridní úložné systémy jsou tak nahrazovány úložišti typu all-flash, která nabízí velmi nízké latence, miliony IOPS a přitom jsou stále dostupnější. Řešení all-flash od QNAP jsou založena na systému ZFS s optimalizačními technologiemi SSD, díky nimž mohou efektivně nahradit hybridní pole se stejnými náklady na úložiště.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »