přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování

Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování

Rada Evropy

Orgány Rady Evropy schválily rezoluci reagující na lednové teroristické útoky v Paříži. Rezoluce kromě jiného doporučuje ustoupit od masivního sledování, protože je neúčinné, škodlivé a neekonomické.


Po lednových teroristických útocích v Paříži Parlamentní shromáždění Rady Evropy připravilo a velkou většinou přijalo rezoluci, která doporučuje, jaká opatření přijmout jako prevenci takových útoků. Nyní rezoluci schválil Výbor ministrů, který je rozhodujícím orgánem Rady Evropy.

Jedním z doporučených opatření je ustoupit od masivního sledování. Podle Rady Evropy se ukázalo být v prevenci proti terorismu neúčinné a nejenže je nebezpečné z pohledu lidských práv, nýbrž také plýtvá prostředky. Rezoluce také doporučuje chránit svobodu projevu a vystříhat se zásahů do ní.

Nahoru

Příspěvky

Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování
epsylon 25. 07. 2015, 12:39:52
Odpovědět  Odkaz 
Medzi argumenty by som ešte pridal to že vytvára falošný pocit bezpečia. Generuje sa množstvo povrchných dát v ktorých je ťažko sa vyznať a prinos pre bezpečnosť nieje žiadny, povrchne nekonkretne dáta sú bezcenné.

Bezpečnostné orgány by sa mali zameriavať iba na podozrivé osoby a tie sledovať operatívne podla potreby, nie masovo sledovať všetkých občanov, to kam na internete chodia, čo sťahujú a s kým si píšu. Také informacie štát ani nemá mať, to je odpočúvanie bez povolenia súdu a je to porušenim práva na ochranu súkromia a telekomunikačného tajomstva.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...