přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování

Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování

Rada Evropy

Orgány Rady Evropy schválily rezoluci reagující na lednové teroristické útoky v Paříži. Rezoluce kromě jiného doporučuje ustoupit od masivního sledování, protože je neúčinné, škodlivé a neekonomické.


Po lednových teroristických útocích v Paříži Parlamentní shromáždění Rady Evropy připravilo a velkou většinou přijalo rezoluci, která doporučuje, jaká opatření přijmout jako prevenci takových útoků. Nyní rezoluci schválil Výbor ministrů, který je rozhodujícím orgánem Rady Evropy.

Jedním z doporučených opatření je ustoupit od masivního sledování. Podle Rady Evropy se ukázalo být v prevenci proti terorismu neúčinné a nejenže je nebezpečné z pohledu lidských práv, nýbrž také plýtvá prostředky. Rezoluce také doporučuje chránit svobodu projevu a vystříhat se zásahů do ní.

Nahoru

Příspěvky

Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování
epsylon 25. 07. 2015, 12:39:52
Odpovědět  Odkaz 
Medzi argumenty by som ešte pridal to že vytvára falošný pocit bezpečia. Generuje sa množstvo povrchných dát v ktorých je ťažko sa vyznať a prinos pre bezpečnosť nieje žiadny, povrchne nekonkretne dáta sú bezcenné.

Bezpečnostné orgány by sa mali zameriavať iba na podozrivé osoby a tie sledovať operatívne podla potreby, nie masovo sledovať všetkých občanov, to kam na internete chodia, čo sťahujú a s kým si píšu. Také informacie štát ani nemá mať, to je odpočúvanie bez povolenia súdu a je to porušenim práva na ochranu súkromia a telekomunikačného tajomstva.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz