přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování

E LINKX

Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování

Rada Evropy

Orgány Rady Evropy schválily rezoluci reagující na lednové teroristické útoky v Paříži. Rezoluce kromě jiného doporučuje ustoupit od masivního sledování, protože je neúčinné, škodlivé a neekonomické.


Po lednových teroristických útocích v Paříži Parlamentní shromáždění Rady Evropy připravilo a velkou většinou přijalo rezoluci, která doporučuje, jaká opatření přijmout jako prevenci takových útoků. Nyní rezoluci schválil Výbor ministrů, který je rozhodujícím orgánem Rady Evropy.

Jedním z doporučených opatření je ustoupit od masivního sledování. Podle Rady Evropy se ukázalo být v prevenci proti terorismu neúčinné a nejenže je nebezpečné z pohledu lidských práv, nýbrž také plýtvá prostředky. Rezoluce také doporučuje chránit svobodu projevu a vystříhat se zásahů do ní.

Nahoru

Příspěvky

Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování
epsylon 25. 07. 2015, 12:39:52
Odpovědět  Odkaz 
Medzi argumenty by som ešte pridal to že vytvára falošný pocit bezpečia. Generuje sa množstvo povrchných dát v ktorých je ťažko sa vyznať a prinos pre bezpečnosť nieje žiadny, povrchne nekonkretne dáta sú bezcenné.

Bezpečnostné orgány by sa mali zameriavať iba na podozrivé osoby a tie sledovať operatívne podla potreby, nie masovo sledovať všetkých občanov, to kam na internete chodia, čo sťahujú a s kým si píšu. Také informacie štát ani nemá mať, to je odpočúvanie bez povolenia súdu a je to porušenim práva na ochranu súkromia a telekomunikačného tajomstva.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »