přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Sirainen: Dovecot zvládá desítky milionů uživatelů

Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Sirainen: Dovecot zvládá desítky milionů uživatelů

Dovecot

Timo Sirainen v rozhovoru při příležitosti konference FOSDEM hovoří o škálovatelnosti svého poštovního serveru, připravovaných funkcích a úvahách o implementaci MTA.


Dovecot je oblíbený open-source poštovní server pro protokoly IMAP, POP3 a LMTP. Jeho hlavní tvůrce Timo Sirainen poskytl při příležitosti konference FOSDEM 2014 krátký rozhovor. Hlavním tématem je škálovatelnost, které bude věnován i příspěvek na konferenci. Dovecot je v clusterové instalaci schopen obsluhovat desítky milionů uživatelů; aktuálně je v největší známé instalaci (Deutsche Telekom) 26 milionů poštovních účtů.

Neméně zajímavou částí rozhovoru jsou připravované funkce, které by se měly objevit v příštích verzích programu Dovecot. Patří mezi ně například ukládání/obnovat stavu IMAP připojení (a jeho přesun mezi servery), vylepšení práce se sdílenými schránkami v clusterech nebo HTTP server/proxy pro implementaci aplikačních protokolů založených na HTTP (v první fázi REST API pro doveadm, později WebDAV/CalDAV/CardDAV a případně další).

Timo Sirainen také uvažuje o vytvoření Dovecot MTA, který by měl oproti „tradičním“ MTA (Postfix, Exim, Sendmail...) řadu věcí jinak, moderněji. Týkalo by se to škálovatelnosti připojení, řešení fronty, bezpečnostních aspektů nebo skriptované konfigurace. Současně by implementace podporovala běžně používaná rozhraní pro spamové filtry apod., aby kombinace s existujícími systémy nečinila potíže.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...


Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »