přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, TeXstudio 2.8.0

TeXstudio 2.8.0

TeXstudio

Před několika dny byla vydána nová verze programu TeXstudio, který je integrovaným prostředím pro tvorbu dokumentů publikačního systému TeX.


reklama

Pro publikační systém TeX existuje mnoho aplikací, které mají za cíl zjednodušit a zpohodlnit jeho používání. Jedním z takových programů je i TeXstudio. Jedná se o integrované prostředí pro tvorbu dokumentů – obsahuje širokou škálu funkcí, například zvýrazňování a kontrolu syntaxe, integrovaný prohlížeč, kontrolu referencí, práci s matematickými symboly, interaktivní kontrolu překlepů a gramatiky, řadu různých asistentů atd.

Nová verze 2.8.0, která byla vydána před několika dny, opět posouvá aplikaci o kus dál. Přibyla například uživatelské jazykové definice, podstatně bylo vylepšeno hledání přes více dokumentů, nově je k dispozici příkaz makeglossaries (generování rejstříků), konečně lze také v inkludovacích příkazech používat soubory obsahující v názvu mezeru.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016