přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, TeXstudio 2.8.0

TeXstudio 2.8.0

TeXstudio

Před několika dny byla vydána nová verze programu TeXstudio, který je integrovaným prostředím pro tvorbu dokumentů publikačního systému TeX.


Pro publikační systém TeX existuje mnoho aplikací, které mají za cíl zjednodušit a zpohodlnit jeho používání. Jedním z takových programů je i TeXstudio. Jedná se o integrované prostředí pro tvorbu dokumentů – obsahuje širokou škálu funkcí, například zvýrazňování a kontrolu syntaxe, integrovaný prohlížeč, kontrolu referencí, práci s matematickými symboly, interaktivní kontrolu překlepů a gramatiky, řadu různých asistentů atd.

Nová verze 2.8.0, která byla vydána před několika dny, opět posouvá aplikaci o kus dál. Přibyla například uživatelské jazykové definice, podstatně bylo vylepšeno hledání přes více dokumentů, nově je k dispozici příkaz makeglossaries (generování rejstříků), konečně lze také v inkludovacích příkazech používat soubory obsahující v názvu mezeru.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog