přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tiché aktualizace Firefoxu od června

Tiché aktualizace Firefoxu od června

Plánované tiché aktualizace prohlížeče Mozilla Firefox budou spuštěny v červnu.


reklama

Pravidelná aktualizace webového prohlížeče je poměrně důležitá, protože bezpečnostní chyby objevené v prohlížečích bývají brzy využívány k útokům. To je jedním z důvodů, proč tvůrci prohlížečů postupně přecházejí na „tiché aktualizace“ – tedy že se prohlížeč aktualizuje sám (po zjištění nové verze), aniž by potřeboval nějakou akci uživatele. Již od svého vzniku se takto aktualizuje Google Chrome, koncem loňského roku zavedení této funkce oznámil pro svůj Internet Explorer také Microsoft.

U Mozilly se na tiché aktualizaci Firefoxu pracuje již 17 měsíců. Původně se plánovalo začlenění do Firefoxu verze 4 (březen 2011), nicméně bylo odloženo na později; funkce však nebyla začleněna ani do Firefoxu 10, který však již obsahoval některé součásti, které se v ní využívají. Nyní je znám nový termín: červen 2012. Tehdy bude vydána verze 13 v níž bude mechanismus tiché aktualizace jednou z klíčových vlastností.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016