přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tim Berners-Lee varuje před chaosem z útoků na otevřená data

Axis Talk 2021

Tim Berners-Lee varuje před chaosem z útoků na otevřená data

Open Data

Otec webu varuje, že nechráněná otevřená data mohou být cílenými zásahy zneužita k vyvolání chaosu nebo jiných problémů.


„Otec webu“ Tim Berners-Lee společně s profesorem Nigele Shadboltem založil Open Data Institute (ODI), organizaci podporující otevírání dat. A přestože říká, že otevřená data velice pomáhají, varuje také před jejich možným zneužitím, pokud nebudou řádně chráněna. „Pokud například narušíte dopravní data a všem řeknete, že všechny silnice na jižním břehu řeky jsou uzavřeny, každý se vydá po severním břehu, takže vznikne dopravní zácpa a město bude paralyzováno.“

„Pokud zfalšujete data ze státní správy, můžete na tom různým způsobem vydělat.“ Zločinci například mohou zmanipulovat zveřejněné bankovní sazby nebo indexy spotřebitelských cen a vytěžit ze svých spekulací. Shadbolt k tomu dodává, že by státy měly považovat svá otevřená data za součást kritické infrastruktury. „Váš seznam obchodních společností v zemi nebo seznam nemocnic, geografická data ... jsou součástí kritické infrastruktury, na kterou lze zaútočit.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Axis Talk 2021