přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tim Berners-Lee varuje před chaosem z útoků na otevřená data

Tim Berners-Lee varuje před chaosem z útoků na otevřená data

Open Data

Otec webu varuje, že nechráněná otevřená data mohou být cílenými zásahy zneužita k vyvolání chaosu nebo jiných problémů.


„Otec webu“ Tim Berners-Lee společně s profesorem Nigele Shadboltem založil Open Data Institute (ODI), organizaci podporující otevírání dat. A přestože říká, že otevřená data velice pomáhají, varuje také před jejich možným zneužitím, pokud nebudou řádně chráněna. „Pokud například narušíte dopravní data a všem řeknete, že všechny silnice na jižním břehu řeky jsou uzavřeny, každý se vydá po severním břehu, takže vznikne dopravní zácpa a město bude paralyzováno.“

„Pokud zfalšujete data ze státní správy, můžete na tom různým způsobem vydělat.“ Zločinci například mohou zmanipulovat zveřejněné bankovní sazby nebo indexy spotřebitelských cen a vytěžit ze svých spekulací. Shadbolt k tomu dodává, že by státy měly považovat svá otevřená data za součást kritické infrastruktury. „Váš seznam obchodních společností v zemi nebo seznam nemocnic, geografická data ... jsou součástí kritické infrastruktury, na kterou lze zaútočit.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

3Dconnexion zve na svůj stánek na veletrhu MSV 2022

3DconnexionNavštivte stánek 3Dconnexion během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a vyzkoušejte ergonomické nástroje pro práci s CAD/CAM. Na stánku na vás čeká mj. tombola o sadu SpaceMouse Enterprise Kit2 a také atraktivní slevový poukaz v hodnotě 20 % na nákup v e-shopu! Specialisté 3Dconnexion se na vás těší v pavilonu P na stánku 015 ve dnech 4.–7. 10. 2022.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »