přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tvůrci MemSQL se dočkali odpovědi

Tvůrci MemSQL se dočkali odpovědi

MemSQL o sobě tvrdí, že je až 30x rychlejší než MySQL. Jak už to tak bývá, vše je otázkou benchmarku a jsou tu i takové co tvrdí, že MySQL je "bazilionkrát" rychlejší než MemSQL.


Tvrzení tvůrců MemSQL, že jejich výtvor je 30x rychlejší než MySQL a následná vlna mediální popularity nenechala zastánce MySQL úplně v klidu. Našel se mezi nimi i někdo, kdo si dal tu práci udělat několik jednoduchých benchmarků. Domas Mituzas na svém blogu zveřejnil článek, kde popisuje některé věci, které jsou v MemSQL podle něj značně špatně a ukazuje na pár příkladech (i z reálného života), že i přes masivní využívání RAM, může být out-of-the-box MySQL i mnohonásobně rychlejší než MemSQL. Dokonce až tak, že při jednom z častých typů dotazů si můžete velikostí dat regulovat kolikanásobně má být MySQL rychlejší.

Nahoru

Příspěvky

Lukáš Jelínek Tvůrci MemSQL se dočkali odpovědi
Lukáš Jelínek 27. 06. 2012, 02:05:08
Odpovědět  Odkaz 
To je prostě klasika. Tvůrci MemSQL udělali přesně to, co s oblibou dělá Microsoft, když ukazuje, že jsou Windows rychlejší než Linux.
Tomáš Crhonek Tvůrci MemSQL se dočkali odpovědi
Tomáš Crhonek 27. 06. 2012, 08:24:17
Odpovědět  Odkaz 
Asi tak. Každá DB si drží data v RAM a tedy každá by po čase dopadla stejně jako MemSQL, s daty v paměti. Na tom není nic divného. Potom už je to jen o optimalizaci plánu a vykonání dotazu. MySQL může mít ještě tu výhodu, že má cache dotazů (hash tabulka) a na opakovaný dotaz odpoví okamžitě, bez stavby plánu a jeho exekuce.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Michal Hrušecký

Michal Hrušecký


  • Distribuce: openSUSE, Gentoo, Android
  • Grafické prostředí: PekWM

| blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...