přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu končí s 32bitovými instalačními obrazy desktopu

Ubuntu končí s 32bitovými instalačními obrazy desktopu

Ubuntu

Počínaje verzí 17.10 už Ubuntu nebude mít 32bitové instalační obrazy pro desktop. U derivátů bude záležet na rozhodnutí jejich tvůrců.


Firma Canonical už nebude vydávat 32bitové (pro architekturu x86) instalační a spustitelné obrazy linuxové distribuce Ubuntu. Už nejbližší verze 17.10 vyjde jen jako 64bitová. "Proveďte prosím níže uvedenou akci a odstraňte denní živé obrazy Ubuntu Desktop i386 z release manifestu pro milníky Beta a Final verze 17.10 a tedy neodesílejte artefakt ubuntu-desktop-i386.iso pro 17.10," píše Dimitri John Ledkov v požadavku na release tým. "Neprobíhá už žádné efektivní QA ani testování desktopového produktu na aktuálním hardwaru i386 (explicitně na procesorech nepodporujících x86_64)."

Neznamená to, že by nešlo Ubuntu na 32bitových procesorech vůbec provozovat. Nebudou ale k dispozici oficiální obrazy, takže buď si člověk bude muset obraz připravit sám, nebo může tuto roli převzít komunita. Rozhodnutí se netýká derivátů (např. Kubuntu, Xubuntu nebo Lubuntu), jejich tvůrci se rozhodují samostatně a je jen na nich, zda 32bitovou verzi odstraní či ponechají.

Nahoru

Příspěvky

Ubuntu končí s 32bitovými instalačními obrazy desktopu
nobody 28. 09. 2017, 23:38:33
 Odkaz 
k tem moznostem doplnim:
- Ubuntu minimal install iso bude dale vydavano v 32bit
- upgrade z predchozi 32bit verze Ubuntu bude take podporovan

osobne nechapu rozhodnuti, vypocetni kapacita pro sestaveni 32bit iso je zanedbatelna (zvladal by ji za hodinu i 10let starej netbook s Atomem a 1GB RAM(tim ze 32bit balicky nadale budou), zahazovat 32bit buildscripty stejne nebudou, kdyz budou delat 32bit minimal iso, takze mohli pouze oznacit "Ubuntu desktop 32bit iso" jako nontested/nonsupported/experimental apod...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

2N