přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Uvoľnený Scribus 1.3.9

Uvoľnený Scribus 1.3.9

30.11.2010 bola po štyroch mesiacoch uvoľnená ďalšia vývojová verzia DTP programu Scribus 1.3.9.


V práve uvoľnenej verzii je opravených viac ako 70 chýb, ktoré sa vyskytovali v predchádzajúcej verzii 1.3.8, ktorá bola uvoľnená presne pred štyrmi mesiacmi (28.7.2010). Pravdaže, okrem toho prináša nová verzia aj niekoľko nových funkcií a zlepšení, z ktorých spomeňme napr. nové šablóny a palety farieb (medzi inými austrálske, anglické, francúzske a japonské národné štandardy), zlepšenia v oblasti prekladov (napr. kategórie šablón sú teraz preložené o.i. aj do nemčiny a maďarčiny), ochranu štandardizovaných paliet pred modifikáciou. V novej verzii boli ďalej zlepšené možnosti importu obrázkov či zlepšená ochrana Scribusu pred haváriou pri importe obrázkov, ktoré majú v sebe zapustený chybný ICC profil. Ďalšie novinky sa týkajú typografie napr. v oblasti korekcie úvodzoviek podľa rôznych jazykov či delenia slov pre tradičnú a švajčiarsku nemčinu. Ako obvykle bola zlepšená aj dokumentácia. Podrobnejšie informácie o novej verzii nájdete na stránkach www.scribus.net.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Július Pastierik
Public Relations

Certifikace může být i oceněním zdařilé práce

Petr KramnýPetr Kramný pracuje ve společnosti Siemens Advanta již 10 let. Když do ní přišel, ještě se tak tato firma ani nejmenovala. Má tedy již zkušenosti, nadhled a může práci v ní hodnotit a srovnávat.

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...