přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Uvoľnený Scribus 1.3.9

Uvoľnený Scribus 1.3.9

30.11.2010 bola po štyroch mesiacoch uvoľnená ďalšia vývojová verzia DTP programu Scribus 1.3.9.


V práve uvoľnenej verzii je opravených viac ako 70 chýb, ktoré sa vyskytovali v predchádzajúcej verzii 1.3.8, ktorá bola uvoľnená presne pred štyrmi mesiacmi (28.7.2010). Pravdaže, okrem toho prináša nová verzia aj niekoľko nových funkcií a zlepšení, z ktorých spomeňme napr. nové šablóny a palety farieb (medzi inými austrálske, anglické, francúzske a japonské národné štandardy), zlepšenia v oblasti prekladov (napr. kategórie šablón sú teraz preložené o.i. aj do nemčiny a maďarčiny), ochranu štandardizovaných paliet pred modifikáciou. V novej verzii boli ďalej zlepšené možnosti importu obrázkov či zlepšená ochrana Scribusu pred haváriou pri importe obrázkov, ktoré majú v sebe zapustený chybný ICC profil. Ďalšie novinky sa týkajú typografie napr. v oblasti korekcie úvodzoviek podľa rôznych jazykov či delenia slov pre tradičnú a švajčiarsku nemčinu. Ako obvykle bola zlepšená aj dokumentácia. Podrobnejšie informácie o novej verzii nájdete na stránkach www.scribus.net.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Július Pastierik
Public Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »