přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, V globálním mobilu HTC Merge bude Android 2.2

V globálním mobilu HTC Merge bude Android 2.2

Firma HTC začne brzy dodávat „světový mobilní telefon“ HTC Merge s podporou GSM i CDMA. Poběží na něm Android 2.2.


reklama

Pro jaro letošního roku plánuje firma HTC zahájení dodávek mobilního telefonu HTC Merge s „celosvětovou funkčností“ – ta spočívá v tom, že kromě obvyklé technologie GSM bude telefon podporovat také CDMA. Telefon bude mít procesor o kmitočtu 800 MHz, displej s úhlopříčkou 3,7-3,8 palce, výsuvnou klávesnici a pětimegapixelový fotoaparát (se záznamem videa s řádkováním 720p), samozřejmostí jsou GPS a WiFi.

Operačním systémem bude (ne zrovna nejnovější) Android 2.2; jde o první telefon se systémem Android podporující sítě CDMA. Američtí mobilní operátoři by měli mít HTC Merge k dispozici již zanedlouho. Zda a případně kdy by mohl být tento telefon v prodeji v Česku nebo obecně v Evropské unii, není zatím jasné. Na serveru engadget jsou již k dispozici zajímavé fotografie a videa o tomto přístroji.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016