přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Weby mohou sledovat uživatele přes zvukové API

Weby mohou sledovat uživatele přes zvukové API

Hrozba

Vědci z Princeton University zjistili, že lze uživatele webů snadno identifikovat (a tudíž i sledovat jejich pohyb) prostřednictvím AudioContext API. Není k tomu ani potřeba mikrofon.


Přestože se v souvislosti s identifikací a sledováním uživatelů na webu většinou hovoří jen o cookies, existuje řada dalších metod, které nejsou tak zjevné, ale lze je k témuž účelu také využívat. Jednu takovou nyní objevili vědci z Princeton University. Pro fingerprinting prohlížeče využívá AudioContext API, které slouží k analýze zpracování zvuku (a je součástí sady zvukových rozhraní Web Audio API).

Každý počítač a na něm běžící webový prohlížeč zpracovává zvuk trochu jinak. Těchto drobných odlišností lze využít k vytvoření „otisku“, podle něhož se pak prohlížeč identifikuje. Není potřeba, aby byl k počítači připojen mikrofon nebo jiné podobné zařízení: „Při použití AudioContext API k fingerprintingu se nesbírají zvuky přehrávané nebo nahrávané na počítači. Otisk se vytváří podle vlastností samotného mechanismu pro zpracování zvuku,“ píší vědci na testovací stránce, kde si lze fungování vyzkoušet.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »