přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Weby mohou sledovat uživatele přes zvukové API

Weby mohou sledovat uživatele přes zvukové API

Hrozba

Vědci z Princeton University zjistili, že lze uživatele webů snadno identifikovat (a tudíž i sledovat jejich pohyb) prostřednictvím AudioContext API. Není k tomu ani potřeba mikrofon.


Přestože se v souvislosti s identifikací a sledováním uživatelů na webu většinou hovoří jen o cookies, existuje řada dalších metod, které nejsou tak zjevné, ale lze je k témuž účelu také využívat. Jednu takovou nyní objevili vědci z Princeton University. Pro fingerprinting prohlížeče využívá AudioContext API, které slouží k analýze zpracování zvuku (a je součástí sady zvukových rozhraní Web Audio API).

Každý počítač a na něm běžící webový prohlížeč zpracovává zvuk trochu jinak. Těchto drobných odlišností lze využít k vytvoření „otisku“, podle něhož se pak prohlížeč identifikuje. Není potřeba, aby byl k počítači připojen mikrofon nebo jiné podobné zařízení: „Při použití AudioContext API k fingerprintingu se nesbírají zvuky přehrávané nebo nahrávané na počítači. Otisk se vytváří podle vlastností samotného mechanismu pro zpracování zvuku,“ píší vědci na testovací stránce, kde si lze fungování vyzkoušet.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz