přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Weby mohou sledovat uživatele přes zvukové API

Dell - Rugged

Weby mohou sledovat uživatele přes zvukové API

Hrozba

Vědci z Princeton University zjistili, že lze uživatele webů snadno identifikovat (a tudíž i sledovat jejich pohyb) prostřednictvím AudioContext API. Není k tomu ani potřeba mikrofon.


Přestože se v souvislosti s identifikací a sledováním uživatelů na webu většinou hovoří jen o cookies, existuje řada dalších metod, které nejsou tak zjevné, ale lze je k témuž účelu také využívat. Jednu takovou nyní objevili vědci z Princeton University. Pro fingerprinting prohlížeče využívá AudioContext API, které slouží k analýze zpracování zvuku (a je součástí sady zvukových rozhraní Web Audio API).

Každý počítač a na něm běžící webový prohlížeč zpracovává zvuk trochu jinak. Těchto drobných odlišností lze využít k vytvoření „otisku“, podle něhož se pak prohlížeč identifikuje. Není potřeba, aby byl k počítači připojen mikrofon nebo jiné podobné zařízení: „Při použití AudioContext API k fingerprintingu se nesbírají zvuky přehrávané nebo nahrávané na počítači. Otisk se vytváří podle vlastností samotného mechanismu pro zpracování zvuku,“ píší vědci na testovací stránce, kde si lze fungování vyzkoušet.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Latitude