přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zemřel Ray Tomlinson, otec e-mailu

IT Systems - Alza Media (Publero)

Zemřel Ray Tomlinson, otec e-mailu

E-mail

Ve věku 74 let zemřel Ray Tomlinson, tvůrce konceptu elektronické pošty a spoluautor standardů pro elektronickou komunikaci.


reklama

Americký elektroinženýr a později softwarový vývojář Raymond Samuel Tomlinson, jenž se nesmazatelně zapsal do dějin Internetu a elektronické komunikace, zemřel ve věku 74 let. Vytvořil koncept elektronické pošty (e-mailu) a v roce 1971 ho implementoval v síti ARPANET.

Ray Tomlinson je kromě jiného autorem zažitého formátu e-mailových adres obsahujícího „zavináč“ pro oddělení uživatelského jména a adresy počítače. Podílel se také na tvorbě řady standardů a doporučení pro další způsoby komunikace – například protokolů Telnet (RFC 495) nebo FTP (RFC 354).

V roce 2012 byl Ray Tomlinson uveden do Internetové síně slávy.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,33 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

RAD Studio 10.2 Tokyo PREVIEW

Embarcadero a jeho místní zastoupení, společnost Embt.biz pořádají živou technickou prezentaci, která představí nejnovější verzi sady nástrojů Embarcadero RAD Studio 10.2 "Tokyo". Dozvíte se o nových komponentách i úpravách prostředí, které zjednodušují a urychlují práci programátorů.

Pokračování ...