přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, MIME slaví 20 let

MIME slaví 20 let

Dnes uplynulo 20 let od prvního přenosu e-mailové přílohy podle specifikace MIME.


E-mail původně vznikl pro účely přenosu krátkých, ryze textových zpráv. Postupně ale vyvstala potřeba přikládat k textům i jiná data, proto se začala vymýšlet různá řešení, jak do zpráv tato data vkládat. Skutečně komplexním řešením se stala až technologie MIME (Multipurpose Internet Mail Extensions), která se úspěšně používá dodnes, a to stále ještě ve verzi 1.0.

Dnes je tomu přesně 20 let, co byla technologie MIME použita k prvnímu přenosu e-mailové přílohy. Touto přílohou (ovšem formou externího těla, takže samotná zpráva měla jen okolo 3 KB) byla píseň oslavující MIME a fotografie kvarteto, které ji zpívalo. Přestože vlastní specifikace během času prakticky nedoznala změny (poprvé se objevila v RFC 1341 v červnu 1992, aktuální podoba je v RFC 2045 z listopadu 1996), přibývaly typy obsahu. Z původních 16 typů obsahu jejich počet stoupl již na 1309 (nepočítaje typy neregistrované IANA).

Nathaniel Borenstein, jeden z tvůrců MIME, v rozhovoru pro TechWeek europe řekl i to, jak by to vypadalo, kdyby z každého použití MIME inkasoval 1 penci. Podle něj by při současném použití MIME měl za takové situace příjmy odpovídající hrubému domácímu produktu Německa. Ovšem „pokud by byly (ve vývoji MIME) peníze, nikdy by to nefungovalo. Někdo by měl motivaci vyvinout podobnou věc zdarma.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

ZW3D 2022