přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přijďte na konferenci Openmobility 2013, koná se 6. a 7. dubna v Bratislavě

PREGIS

Přijďte na konferenci Openmobility 2013, koná se 6. a 7. dubna v Bratislavě

Openmobility 2013 , jedna z nejvýznamnějších konferencí pro otevřené mobilní platformy a otevřený hardware, se bude konat na Fakultě Elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě . Na konferenci se představí přední experti a vývojáři v oblasti mobilních technologií a otevřeného hardwaru nejen z české a slovenské, ale i z mezinárodní komunity. Konference se poprvé detailně zaměří na rychle rostoucí DIY a Maker hnutí .


Zajímaví účastníci

Konferenci odstartuje Martin Holec a Jaroslav Řezník přehledem otevřených & mobilních platforem a otevřeného hardwaru. Pokračovat bude Miro Hrončok, spoluzakladatel laboratoře 3D tisku na FIT ČVUT a někdejší šéfredaktor LinuxEXPRESu. Miro představí prototypy svého návrhu a také názorně ukáže, jak modelovat a tisknout různé předměty.

Leon Anavi z Bulharska, přední vývojář v oblasti mobilních aplikací ze společnosti Opencode System a Qt Ambassador, poskytne aktuální informace o vývoji operačního systému Tizen 2 od Samsungu. Také se bude zabývat výzvami spojenými s vývojem aplikací pro mobilní platformy.

Thomas Perl, vývojář mobilních aplikací z Rakouska, vysvětlí jak přenést aplikace napsané v jazyce QML pro operační systém MeeGo Harmattan od Nokie do operačního systému SailFish firmy Jolla.

Pavel Tišnovský z České republiky, jeden z nejoblíbenějších autorů článků na portálech root.cz a fedora.cz, bude hovořit o procesorech ARM.

Prezentace a přednášky budou probíhat v anglickém, českém nebo slovenském jazyce. Informace o jednotlivých přednáškách naleznete v programu.

Partneři

Partnerem konference Openmobility 2013 je společnost Red Hat, Inc. Prostory pro čtvrtou konferenci Openmobility poskytla Fakulta Elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě.

Nahoru

Odkazy

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog