přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Enlightenment 0.24 vydané se zajímavými změnami

Enlightenment 0.24 vydané se zajímavými změnami

Enlightenment.png

Byla vydána nová verze pracovního prostředí Enlightenment. Ta s sebou přináší mnoho zajímavých novinek, které pomohou zlepšit komfort uživatelů.


Uživatelé desktopů si jistě užijí řadu vylepšení v Enlightenment 0.24, včetně nového a vylepšeného nástroje pro snímání obrazovky, ovládání podsvícení, jasu externího monitoru a lepší řešení chyb pomocí nového nástroje.

V nabídce vydání E0.24 jsou také „plynulé“ restarty s efekty zesílení a oddálení; „hladší“ spuštění s předběžným načtením I / O, a lepší zacházení s pamětí v podmínkách nedestaku paměti, což má za následek nižší celkové využití paměti.

Bluetooth připojení jsou od této verze zpracovávány Bluez5. Přidána byla „snadnější konfigurace konkrétní tapety na plochu přímo z pageru“ a nový základní modul ve formě agenta Polkit auth.

Přestože pracovní prostředí Enlightenment  je spíš sbírka modulů, které se podobají desktopovému prostředí, není nejpoužívanější pracovní plocha, nabízí citlivý, vybavený a stabilní uživatelský zážitek.

Distribuci Bodhi Linux, která je založena na Ubuntu 18.04 LTS, získáte ve výchozím stavu právě s tímto pracovním prostředím. Na domovské stránce projektu najdete odkazy ke stažení verze 0.24.

Nahoru

Příspěvky

Enlightenment 0.24: vydané se zajímavými změnami
Marek H. 21. 05. 2020, 12:10:29
Odpovědět  Odkaz 
Pozor, v odkazu "Na domovské stránce projektu" je nastavena cesta přímo na stažení tar.xz balíčku. Nikoliv cesta na stránky projektu.
Enlightenment 0.24: vydané se zajímavými změnami
Petr Ježek 26. 05. 2020, 13:17:18
Odpovědět  Odkaz 
Proč Bodhi? Každá slušná distibuce nabízí toto zajímavé dektopové prostředí. V Archu používám Enlightenment poměrně často společně s LXDE, LXQT a XFce. Vše funguje, jak má.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »